Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Garantijos ir kompensacijos darbuotojams darbo užmokesčio srityje

Garantijos ir kompensacijos darbuotojams darbo užmokesčio srityje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas. Teisingas darbo apmokėjimo nustatymas. Darbuotojo teisė į lygų apmokėjimą už vienodos vertės darbą ir apsaugą nuo diskriminacijos. Teisė į informavimą apie naujai įvedamas arba pakeičiamas senas darbo apmokėjimo sąlygas. Teisė laiku gauti (išmokėti) darbo užmokestį. Dokumentai, susiję su darbo užmokesčiu (atsiskaitant). Teisės į išskaitas iš darbo pajamų ribojimas. Darbo apmokėjimas, susijęs su ypatumais darbe. Apmokėjimas už ne visą ir sutrumpintą darbo laiką. Kompensacijos už darbą, kuris susijęs su važinėjimu. Sezoninių darbų apmokėjimas ir darbo apmokėjimo garantijos, sustabdžius darbo sutarties vykdymą. Apmokėjimas už viršvalandinį ir naktinį darbą ir apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis. Darbo apmokėjimas atsisakius dirbti, įstatymų numatytais atvejais. Apmokėjimas atsisakius dirbti, įstatymų numatytais atvejais. Darbo apmokėjimas nušalinus nuo darbo. Darbo apmokėjimas, nesusijęs su pagrindiniu darbu. Apmokėjimas vykstant streikui. Atskirų darbuotojų grupių garantijos. Darbuotojų, auginančių vaikus, garantijos. Nėščių moterų garantijos. Motinystės sauga. Valstybės tarnautojų darbo apmokėjimas. Išvados.

Ištrauka

Mūsų grupės užduotis buvo išnagrinėti garantijas darbuotojams darbo užmokesčio srityje. Darbo užmokestis – tai atlyginimas už darbą. Darbas yra atliekamas pagal pasirašytą darbo sutartį. Į darbo užmokestį įeina pagrindinis darbo užmokestis ir visos kitos darbdavio išmokos, pavyzdžiui: premijos, priedai ir t.t. Darbo užmokestis yra mokamas ne rečiau kaip du kartus per mėnesį. Tačiau darbuotojui raštiškai paprašius darbo užmokesti gali būti mokamas vieną kartą per mėnesį. Kada, kaip ir kiek bus išmokėta darbuotojui paprastai yra nustatoma darbo sutartyse arba kolektyvinėse sutartyse.
Garantijos – tai tam tikri užtikrinimo teiginiai, kad atsitikus nelaimei, keičiantis darbo sąlygoms ir kitais numatytais atvejais, darbuotojas yra saugomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės, darbo kodekso ir kitų teisės aktų.
Darbo užmokestis yra reglamentuojamas Lietuvos Respublikos Darbo Kodekse. Dėl šios priežasties mūsų grupės pagrindinis informacijos šaltinis yra Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksas.
Mūsų grupė darbą suskirstė į keturias dalis. Kiekviena dalis yra išnagrinėta detaliau darbo dėstyme. Darbo dalys: darbo apmokėjimo teisingas nustatymas, darbo apmokėjimas susijęs su ypatumais darbe, darbo apmokėjimo garantijos, sustabdžius darbo sutarties vykdymą, iš biudžetų finansuojamų darbuotojų darbo apmokėjimas.
Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas- svarbus dalykas kiekvienam dirbančiam žmogui. Juk, kiekvienas iš mūsų norime būti tikras dėl teisingo ir laiku mums sumokėto darbo užmokesčio.
Apmokėjimas už darbą visada buvo aktuali ekonominė ir teisinė problema. Darbas buvo laikomas asmens ne namuose atliekama veikla mainais už darbo užmokestį. Darbuotojui darbo užmokestis- pagrindinis pragyvenimo šaltinis, pagrindinė jo pajamų dalis, išlikimo ir savo bei jo šeimos materialinės gerovės užtikrinimo priemonė. Taip pat darbo užmokestis dažniausiai lemia žmogaus darbo vietos pasirinkimą ir patrauklumą. Jis dirbančiajam svarbus, nes motyvuoja bei skatina žmogų pasirinkti įmonę ar organizaciją, dirbti darbą dėl patrauklaus atlygio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-11-06
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.7 KB
AutoriusAISTE
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasBarkauskaitė
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Kaune
Failo pavadinimasMicrosoft Word Garantijos ir kompensacijos darbuotojams darbo uzmokescio srityje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Barkauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą