Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės santykis su kitomis teisės šakomis

Darbo teisės santykis su kitomis teisės šakomis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Teisės šakos ir jų sąveika. Darbo teisės ir civilinės teisės ryšiai. Darbdavio atsakomybė už darbuotojui padarytą žalą. Materialinė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Darbo Kodeksas (toliau - DK) yra vienas iš pagrindinių ir svarbiausių darbo teisės šaltinių, įsigaliojęs 2003 m. sausio 1 d., kuris pakeitė netekusius galios įstatymus: Darbo įstatymų kodeksą (DĮK) , Darbo sutarties įstatymą (DSĮ) ir kitus tuo metu galiojusius įstatymus. DK yra ypatingas, kadangi jame sukoncentruotos pagrindinės bendrosios Darbo teisės normos. Be to, jei kyla DK normos ir kokio kito įstatymo ar norminio akto prieštaravimai, tai DK yra laikomas aukštesnio prioriteto ir taikoma DK norma.
Darbo teisė yra atskira teisės šaka, tačiau neatsiejama nuo kitų teisės šakų. Darbo kodekse gausu sąsajų su Konstitucine teise, Administracine teise, Civiline teise, Baudžiamąja teise ir kitomis teisės kryptimis. Dažniausiai ryšiai tarp teisės šakų atsiranda sprendžiant materialinės ir nematerialinės atsakomybės problemas, atlyginant materialinę ir nematerialinę žalą, skiriant įvairias drausmines nuobaudas.
Vienas iš glaudžiausių ryšių sieja darbo teisę ir Konstitucinę teisę, kadangi LR Konstitucija yra vienas iš pagrindinių DK šaltinių. DK ne tik, kad neprieštarauja LR Konstitucijai, tačiau ja remiasi kaip pirminiu šaltiniu nustatant darbo teisės subjektų teises ir laisves.
Labai daug sąsajų DK randama su Civilinės teisės šaka, nagrinėjant sekančias sritis: darbdavio darbinį teisnumą ir veiksnumą, turtinės ir neturtinės žalos atlyginimą, darbo ginčų sprendimą, taip pat, darbo teisių gynimą. Šie ryšiai atsirado neatsitiktinai. Darbo teisės, kaip savarankiškos teisės šakos pirmtakas ir buvo Civilinė teisė.
Šiame darbe bus bandoma rasti ir pakomentuoti Darbo kodekse esančius ryšius tarp darbo teisės ir kitų teisės šakų. Sąsajų darbo teisėje su kitomis teisės šakomis yra ne tik DK, bet ir kituose Darbo teisės šaltiniuose (tarptautinėse sutartyse, kituose norminiuose aktuose). Tačiau dėl ribotos kursinio darbo "Darbo teisės santykis su kitomis teisės šakomis" apimties į šiuos šaltinius nebus gilinamasi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-22
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.82 KB
Autoriusragamotukas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasTartilaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises santykis su kitomis teises sakomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Tartilaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą