Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartis, jos rūšys

Darbo sutartis, jos rūšys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisė. Darbo sutarties sąvoka ir darbo sutarčių rūšys. Darbo sutarčių rūšys. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Atsiskaitymas su atleidžiamu darbuotoju. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Valstybė turi griežtai apibrėžti darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises, užkirsti kelią nelegaliam ir priverčiamąjam darbui.
Darbo sutartis reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Darbo sutartis- tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas. Šiuo susitarimu darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą ir tuo pačiu paklusti darbovietėje nustatytai tvarkai. O darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui darbo sutartyje nustatytą darbą, mokėti sutartą darbo užmokestį ir nustatyti darbo sąlygas numatytas darbo įstatymuose ir kituose norminiuose teisės aktuose bei kolektyvinėje sutartyje.
Su darbo sutarties pasibaigimu yra susiję keli terminai: darbo sutarties pasibaigimas- jis apima visus atvejus, kai baigiasi darbo sutarties šalių teisės ir pareigos; darbo sutarties nutraukimas- tai tokie darbo sutarties pasibaigimo atvejai, kai ji baigiasi abiejų šalių ar bent vienos šalies valia; atleidimas iš darbo- tai darbo sutarties pasibaigimo rezultatas, tai yra teisinis darbo sutarties pasibaigimo padarinys.
Darbo sutarties socialinė reikšmė yra didelė. Ji yra pagrindinė asmens teisės į darbą įteisinimo forma. Darbo teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, atsirandančius dirbant arba labai glaudžiai susijusius su darbu. Darbas- tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla. Darbas tai tikslingas žmogaus fizinių, dvasinių, protinių gebėjimų panaudojimas. Darbo teisė- tai šaka, kuri reguliuoja siaurai suprantamus visuomeninius darbo santykius ir glaudžiai su jais susijusius kitus visuomeninius santykius. Yra du klasikiniai teisinio reguliavimo metodai:
a) civilinis teisinis
b) administracinis teisinis
Civilinis teisinis metodas remiasi santykių dalyvių lygybe, savarankiškumu ir santykių dispozityvumu, tuo tarpu administracinis teisinis metodas remiasi teisinės apyvartos subjektų pavaldumu vienas kitam. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-24
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.15 KB
AutoriusKamilė Sakalauskaitė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasG. Dešukaitė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasVandens ūkio ir žėmėtvarkos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartis jos rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • G. Dešukaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą