Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Įdarbinimo santykiai ir bedarbių rėmimas

Įdarbinimo santykiai ir bedarbių rėmimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: Išanalizuoti įdarbinimo santykius ir bedarbių rėmimą. Gyventojų užimtumo ir nedarbo problema. Gyventojų užimtumo ir nedarbo samprata. Nedarbas ir jo rūšys. Išvados.

Ištrauka

Temos reikšmingumas ir aktualumas: Šiuolaikinis ekonominis-socialinis gyvenimas verčia ne tik tyrėjus, bet ir paprastus gyventojus susimąstyti apie darbo ir užimtumo sampratą. Kitas klausimas - kas yra nedarbas ir kaip jo išvengti. Nedarbas visada yra neigiamas reiškinys, brangiai kainuojantis visuomenei. Sumažėja žmonių asmeninės pajamos, o didelis nedarbas sumažina dirbančių žmonių realų darbo užmokestį. Visuomenė praranda galimybę pasiekti maksimalų bendrojo vidaus produkto lygį. Vyriausybė yra priversta įsteigti užimtumo tarnybą ir reguliuoti nedarbą, o tam taip pat reikia papildomų išlaidų. Yra daug veiksnių, lemiančių rinkos ekonomiką, vienas iš jų yra ir užimtumas, nes tai visos visuomenės problema.Užimtumo problema skirtingai traktuojama ir sprendžiama atsižvelgiant į valstybės pasirinktą ekonominį modelį. Valstybė, atsižvelgdama į susiklosčiusias aplinkybes ir ekonominę situaciją, pasirenka ir darbo rinkos politiką. Aktyvi darbo rinkos politika - užimtumo skatinimas, pasyvi - bedarbių rėmimas.
Darbo tikslas: Išanalizuoti įdarbinimo santykius ir bedarbių rėmimą.
Darbo objektas – įdarbinimo santykiai ir bedarbių rėmimas.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti gyventojų nedarbo problemą.
2. Išanalizuoti gyventojų užimtumo sampratą.
3. Išnagrinėti nedarbo rūšys.
Naudoti metodai: Aprašomasis, teisinės literatūros ir teisės aktų analizės. Teisės aktų analizės metodas leido vertinti įstatymų atitikimą esamai situacijai. Istorinis metodas padėjo atskleisti nedarbo problemos raidą.
Informacinių šaltinių apžvalga. Darbe analizuojami Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaras, Lietuvos Respublikos Užimtumo rėmimo įstatymas, TDO konvencija Nr. 88 "Dėl įdarbinimo tarnybų organizavimo. Apžvelgiama ir nagrinėjamas specialioji literatūra - Tiažkijus V. Darbo Teisė: Teorija ir praktika. Taip pat naudotasi interneto svetainėse skelbiama informacija.
Tarp daugelio ekonominių - socialinių problemų reikšmingą vietą užima nedarbas. Darbas yra ne vien žmogaus pajamų, bet ir socialinės padėties, pilnavertiškumo pagrindas. Ekonomikos požiūriu darbas – tai riboto ištekliaus panaudojimas, gaminant norimas prekes bei paslaugas. Dėl to tiek atskiras asmuo, tiek visuomenė gauna didžiausias pajamas bei paslaugas, kai visi, kurie gali ir nori, dirba. Yra kitas klausimas, susijęs su užimtumo problema, norima didelių atlyginimų ir mažo užimtumo ar mažų atlyginimų ir didelio užimtumo. Šiuo atveju užimtumo lygiui reikšmės turi ir minimalaus darbo užmokesčio nustatymas. Visos minėtos problemos kelia klausimą, koks turėtų būti valstybės vaidmuo sprendžiant užimtumo problemą? O tai priklauso nuo taikomo ekonominio modelio, kuris valstybės intervencijai suteikia didesnę arba mažesnę reikšmę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-12-31
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.41 KB
Autoriusginsiux
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasAlma Šadzevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Idarbinimo santykiai ir bedarbiu remimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Alma Šadzevičienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą