Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kolektyvinių darbo ginčų samprata ir požiūriai

Kolektyvinių darbo ginčų samprata ir požiūriai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Santrauka. Summary. Įvadas. Kolektyvinių darbo ginčų samprata. Kolektyvinių derybų vaidmuo ir požiūriai sprendžiant. Kolektyvinius darbo ginčus. Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Tarpininkavimas. Streikas. Streikų situacija lietuvoje. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime ginčai kyla dažnai ir dėl įvairių priežasčių, nes kiekvienas žmogus visada turi savo nuomonę, savų interesų bei siekiamų tikslų. Daugelį ginčų žmonės išsprendžia patys, tokiems ginčams spręsti nereikalingi jokie teisiniai įstatymai ar aktai. Tačiau egzistuoja tam tikra ginčų rūšis – darbo ginčai (individualūs ir kolektyviniai). Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti teisės normas. Todėl egzistuoja tam tikri teisės aktai, reguliuojantys darbo ginčų nagrinėjimą. Pirmasis – Konstitucija, kaip aukščiausią galią valstybėje turintis teisės aktas ir kitų norminių teisės aktų pagrindas. Antrasis, tačiau taip pat svarbus darbo ginčų reguliavimo kontekste – Darbo kodeksas, įtvirtinantis paties darbo ginčo sąvoką, subjektus, atsiradimo pagrindus, ikiteisminę.
Tiriamasis objektas – kolektyvinių darbo ginčų samprata ir požiūriai
Darbo tikslas – išanalizuoti kolektyvinių darbo ginčų sampratą ir požiūrius.

Uždaviniai:
1. Atskleisti kolektyvinių darbo ginčų sampratą;
2. Apžvelgti kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimą;
3. Išanalizuoti kolektyvinių darbo ginčų taikinimo procedūras;
4. Apžvelgti kolektyvinio poveikio metodus.

Darbo metodai: Literatūros analizė, konkrečių duomenų analizė.

"Kolektyvinis darbo ginčas – tai nesutarimas tarp darbuotojų kolektyvo, profesinių sąjungų organizacijos ir darbdavio, darbdavių bei darbdavių organizacijos dėl naujų darbo, socialinių ir ekonominių sąlygų nustatymo ar galiojančių pakeitimo vedant kolektyvines derybas dėl kolektyvinės sutarties sudarymo ar pakeitimo arba nesutarimas, susijęs su darbuotjų bei profesinių sąjungų darbo, socialinių ir ekonominių teisių, nustatytų kolektyvinėse sutartyse ar norminiuose darbo teisės aktuose, nevykdymu, kurio nepavyko išspręsti tarpusavio derybomis arba kuris atsirado kaip nesutarimų prtokolo surašymo pasekmė". (Petrykaitė, D., "Kolektyviniai darbo ginčai", 2005, p. 131)
Galima teigti, kad apibrėžiant kolektyvinį darbo ginčą atskleidžiamas jo pobūdis, apibūdinant jį per jo šalis, objektą ir kilimo pradžią (momentą). Pastarieji elementai geriausiai apibūdina Lietuvoje galiojančią kolektyvinio darbo ginčo sampratą. (Bužinskas, G., "Darbo ginčai: Teorija ir praktika", 2010, p. 181) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis64.69 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVida Stasiulionienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyviniu darbo gincu samprata ir poziuriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Vida Stasiulionienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą