Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės šaltiniai: sąvoka, rūšys

Darbo teisės šaltiniai: sąvoka, rūšys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės šaltinių sąvoka. Darbo teisės šaltinių rūšys. Darbo įstatymų galiojimas laike, teritorijoje ir asmenims. Išvados.

Ištrauka

Teisiniai santykiai, taip pat tiksliai kaip ir valstybės forma, negali būti suprasti nei iš jų pačių, nei iš vadinamosios žmonijos dvasios plėtros; atvirkščiai – jie glūdi materialiuosiuose gyvenimo santykiuose. Kiekviena gamybos forma lemia jai būdingus teisinius santykius, valdymo formas ir t. t. Visuomenė remiasi ne įstatymais. Tai - teisininkų fantazija. Atvirkščiai, įstatymas turi remtis visuomene, jis turi būti išraiška iš gamybos būdo išplaukiančių bendrų interesų ir poreikių ir būti pavienio individo savivalės priešybė. Iš tiesų reikia neturėti jokių istorinių žinių, kad nežinotum to fakto, jog visais laikais, valstybės buvo priverstos paklusti ekonominėms sąlygoms ir niekada negalėjo prirašyti joms savo įstatymų.

Teisės šaltiniai yra teisės kuriamosios veiklos rezultatų – teisės normų – išraiškos formos. Tai valstybės organų arba (įstatymų numatytais atvejais) kitų darbo teisės subjektų sprendimų dėl naujų teisės normų išleidimo arba galiojančių pakeitimo ar panaikinimo įforminimo būdai.
Darbo teisės šaltiniai yra Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, Europos Sąjungos teisės norminiai aktai, įstatymai, kiti valstybės organų leidžiami norminiai aktai, kitų darbo teisės subjektų priimti norminiai aktai, kurie dažnai vadinami darbo įstatymais. Ši sąvoka nepainiotina su darbo įstatymais tiesiogine prasme.
Darbo teisės šaltinių turinys, teisinė galia ir teisinio reguliavimo dalykas yra labai įvairūs, todėl juos galima suklasifikuoti tam tikrais pagrindais. Teoriniu ir praktiniu požiūriu tikslingiausia būtų darbo teisės šaltinius klasifikuoti pagal teisinę galią (įstatymai ir įstatymų įgyvendinamieji (poįstatyminiai aktai) bei pagal teisės šaltiniuose įtvirtintų teisės normų bendrumą ir diferenciacijos laipsnį (bendrieji ir specialieji). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės namų darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasNamų darbai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.46 KB
AutoriusIgnas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAlma Šadzevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Darbo teises saltiniai savoka rusys [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 8 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Alma Šadzevičienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą