Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarčių nutraukimo atvejai

Darbo sutarčių nutraukimo atvejai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be įspėjimo. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio bankroto atveju. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams. Garantijos darbuotojų atstovams. Pirmenybės teisė būti paliktam dirbti, kai mažinamas darbuotojų skaičius. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą (LRK 48 str.). 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas ( toliau - DK ), užtikrinantis, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų. Šis naujas DK iš esmės reformuoja darbo teisę, naujai sureguliuoja daugelį darbo santykių, įteisina veiningą darbo teisės kodifikuotą šaltinį, kuriame apjungtos pagrindinės Europos Sąjungos ir Tarptautinės darbo organizacijos teisės aktų bei Europos socialinės chartijos nuostatos.

Darbo objektas – darbo sutarčių nutraukimo atvejai.
Darbo tikslas – atskleisti darbo sutarčių nutraukimo atvejus.
Darbo uždaviniai :
• Aptarti darbo sutarties pasibaigimo esmę;
• Išnagrinėti darbo sutarčių nutraukimo atvejus;
• Aptarti darbo sutraties nutraukimo apribojimus.
• Pateikti išvadas;
Darbo metodika – mokslinės literatūros apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-27
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis25.55 KB
AutoriusLAURa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasasist. A.Bučnys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarciu nutraukimo atvejai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • asist. A.Bučnys
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą