Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Architektų teisinis statusas teritorijų planavime, statinių projektavime ir statyboje

Architektų teisinis statusas teritorijų planavime, statinių projektavime ir statyboje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Architektūra ir jos svarba valstybės gyvenime. Architekto darbas ir profesinė etika. Architektas ir jo darbas. Statinio architekto teisės ir pareigos. Architekto profesijos etiniai principai. Architekto atestatas ir jo gavimo procesas. Architekto atestato gavimo tvarka. Atestavimo ir konkurso komisijos sudarymas. Dokumentų priėmimas. Profesinių žinių patikrinimas. Atestavimo rezultatų vertinimas ir atestato išdavimo tvarka. Architekto teisinis statusas. Architekto teisinis statusas teritorijų planavime. Architekto teisinis statusas statinių projektavime ir statyboje. Išvados.

Ištrauka

Kursinio darbo tikslas – išnagrinėti architektų teisinį statusą teritorijų planavime, statinių projektavime ir statyboje. Norint atlikti tokią analizę, reikia susipažinti su architektūros sąvoka, kas tai yra architektas ir kokios jo teisės bei pareigos nustatytos Lietuvos Respublikos teisinėje bazėje.
Taigi kursiniame darbe bus nagrinėjami dokumentai:
• Lietuvos Respublikos statybos įstatymas;
• Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymas;
• Lietuvos Respublikos techniniai reglamentai;
• Kiti literatūros šaltiniai, susiję su architektų teisiniu statusu.


Statinys - visa tai, kas sukurta statybos darbais naudojant statybos produktus ir yra tvirtai sujungta su žeme. Tai pastatai (gyvenamieji, pramoniniai, komerciniai, biurai, sveikatos apsaugos, švietimo, poilsio, žemės ūkio ir kiti) ir inžineriniai statiniai ar mišrios rūšies statiniai (su inžineriniais statiniais sujungti pastatai), taip pat statinių priestatai, antstatai ir jų dalys, įrenginių, technologinių inžinerinių sistemų ir statinio inžinerinių sistemų statybinės konstrukcijos. Apibrėžimas "tvirtai sujungta su žeme" reiškia, kad statinio konstrukcijos yra įleistos į žemę (jūrų, ežerų, upių ar kitų vandens telkinių dugną) ar remiasi į žemės paviršių (vandens telkinių dugną).
Neypatingas statinys – statinys, kuris nepriskirtas ypatingų statinių ir nesudėtingų statinių kategorijoms.
Ypatingas statinys - statinys, kuriame naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos (pagal nustatytus jų ribinius kiekius); statinys, kuriame yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai; sudėtingos konstrukcijos ir sudėtingų technologijų statinys (pagal normatyviniais statybos techniniais dokumentais nustatytus sudėtingumo požymius bei techninius parametrus); visuomenės poreikiams naudojamas pastatas, kuriame vienu metu būna daugiau kaip 100 žmonių; statinys, kuris yra nekilnojamoji kultūros paveldo vertybė. Ypatingų statinių kategorijai priskiriamų statinių sąrašą tvirtina Vyriausybės įgaliota institucija.
Laikinas statinys - statinys, skirtas naudoti ne ilgiau kaip 3 metus, pagamintas gamykloje ar pastatytas iš surenkamųjų konstrukcijų, kurį galima išardyti ar perkelti į kitą vietą ir kuris neturi pamatų, bet remiasi į žemės paviršių: kioskas, gatvių prekybos, pramogų ar parodos paviljonas, parodos eksponatas, palapinės danga ar pneumatinis apvalkalas, vagonėlis, konteineris, įvairios paskirties aikštelė su dirbtine danga, statybininkų, tyrėjų ar kitos terminuotos veiklos reikmėms skirtas statinys. Laikinas statinys ir teisės į jį nekilnojamojo turto registre neregistruojami. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis36.58 KB
AutoriusJurga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Architektu teisinis statusas teritoriju planavime statiniu projektavime ir statyboje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 5 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą