Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Europos Bendrijos darbo teisė

Europos Bendrijos darbo teisė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Teisės aktai darbuotojų sveikatos ir saugumo klausimais. Teisės aktai lyčių diskriminacijos klausimais. Sąvokos "atlyginimas" reikšmė. Sąvokos "vienodas darbas" reikšmė. Reikalavimai dėl vienodos vertės. Tiesioginė ir netiesioginė diskriminacija. Direktyva dėl vienodo atlyginimo. Sąvokos "vienoda vertė" reikšmė Direktyvos 1 straipsnyje. Darbų klasifikavimo sistemos. Įrodinėjimo našta. Direktyva dėl lyčių lygybės. 3 straipsnis. Galimybė įsidarbinti. 4 straipsnis. Profesinis mokymas. 5 straipsnis. Atleidimo iš darbo sąlygos. 6 straipsnis. Pareiga numatyti teisinės gynybos priemones. Savarankiškai dirbančių asmenų lygybė. Direktyva dėl nėštumo ir motinystės.

Ištrauka

EB darbo teisėje yra priimtos kelios svarbios direktyvos, susijusios su masiniais atleidimais nelikus darbo, dirbančiųjų teisėmis įmonę ištikus bankrotui arba ją reorganizavus bei darbdavio pareigomis pateikti visą reikalingą informaciją apie sudaromą darbo sutartį. EB Direktyva 75/129 reguliuoja masinį atleidimą iš darbo nesant darbo ( kolektyvinį darbuotojų skaičiaus sumažinimą). Visos privačios įmonės su daugiau kaip 20 darbuotojų dėl bendrų ekonominių priežasčių ketinančios atleisti numatytą skaičių darbuotojų, privalo įteikti šiems darbuotojams arba jų atstovams įspėjimus su " visa reikiama informacija" prieš 30 dienų iki numatyto atleidimo. Įmonėms turinčioms mažiau negu 100 darbuotojų, minėta pareiga privaloma ir tada, kai atleidžiama bent 10 darbuotojų; įmonėms turinčioms nuo 100 iki 300 darbuotojų – kai atleidžiama bent 10 proc. įmonės darbuotojų; įmonėms turinčioms daugiau kaip 300 darbuotojų – kai atleidžiama 30 ar daugiau darbuotojų. Direktyva dėl galimo atleidimų skaičiaus sumažinimo bei to padarinių švelninimo numato ir konsultavimosi ( paprastai su valstybinėmis institucijomis) procedūras, nors tuo klausimu leidžiama priimti ir griežtesnes nacionalines taisykles.
EB Direktyva 77/187 reikalauja, kad darbuotojai iš anksto būtų informuoti apie numatomą perleidimą bei to perleidimo įtaką jiems. Visi darbuotojai, dirbantys įmonėse , kurių turtas yra perleidžiamas, išsaugo tas pačias darbo sąlygas bei su darbu susijusias teises. Taip pat išsaugomi kolektyviniai susitarimai. Darbuotojus atleisti draudžiama išskyrus tuos atvejus, kai iškyla ekonominių, techninių arba organizacinių priežasčių, keičiančių darbo jėgos poreikį. Bet koks esminis darbo sąlygų pakeitimas darbuotojų nenaudai yra laikomas netiesioginiu atleidimu o EB Direktyva 77/187 įtvirtintos darbuotojų teisės negali būti panaikintos kontraktu ar kitokiu būdu. Šia Direktyva garantuojamos darbuotojų teisės pereina kartu su darbo sutartimis. Tačiau toks darbo sutarčių perėjimas nereiškia kad darbuotojai privalo pasilikti dirbti pas savo naujus darbdavius. Direktyva neapima teisės į pensiją, kuri automatiškai nepereina. Tačiau dėl darbuotojų " įgytų teisių", yra leidžiama taikyti palankesnes nacionalines teisės nuostatas. Ši Direktyva reiškia, kas įmonės siekiančios pirkti EB šalių įmonių akcijų ar turto paprastai privalo konsultuotis ir derėtis su profsąjungomis dėl to, ar yra kokia nors galimybė ateityje sumažinti darbuotojų skaičių arba racionalizuoti įmonės veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-13
DalykasDarbo teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKonspektai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis23.34 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Bendrijos darbo teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą