Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Specialios (kvalifikuojančios) materialinės atsakomybės sąlygos

Specialios (kvalifikuojančios) materialinės atsakomybės sąlygos

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Specialios (kvalifikuojančios) materialinės atsakomybės sąlygos. Išvados. 1 uždavinys. Įmonės vairuotojas tarnybiniu automobiliu pagal direktoriaus prašymą nuvyko paimti direktoriaus vaiko iš mokyklos. Veždamas vaiką namo dėl savo kaltės pateko į autoavariją ir sužalojo įmonės automobilį. Įmonė pareikalavo atlyginti visą padarytą žalą, motyvuodama tuo, kad vairuotojas nevykdė darbinių pareigų ir negali būti taikomą ribotoji materialinė atsakomybė pagal darbo teisę. Vairuotojas nesutiko atlyginti visą žalą motyvuodamas tuo, kad jis darbo sutartimi įsipareigojo vykdyti visus tiesioginio viršininko – direktoriaus nurodymus. Išspręskite šį ginčą. 2 uždavinys. Asmuo, dirbdamas darbą nesudaręs darbo sutarties padarė darbdavio turtui žalą. Kokie įstatymai ir kaip reglamentuoja žalos atlyginimą šiuo atveju?

Ištrauka

2003 sausio 1 dieną įsigaliojo naujasis Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksas, kuris pakeitė eilę prieš tai galiojusių, darbo teisę reglamentavusių aktų. Nemažai šio kodekso nuostatų yra naujos darbo teisės santykių dalyviams, nėra nusistovėjusios praktikos pagal naująjį kodeksą, nors nemažai liko senų nuostatų. Už darbo kodksų nustatytų teisių ir pareigų pažeidimą gali būti taikoma baudžiamoji, administracinė, civilinė materialinė ar drausminė atsakomybė. Darbo kodeksas dažniausiai nustato, kad už darbo teisių ar pareigų pažeidimą taikoma įstatymų nustatyta atsakomybė, nenurodant nei atsakomybės rūšies, nei atsakomybės dydžio.
Šiame savo darbe aš apžvelgsiu specialias (kvalifikuojančias) materialinės atsakomybės sąlygas, kurios numatytos naujajame Darbo kodekse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-11
DalykasDarbo teisės laboratorinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasLaboratoriniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis21.11 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr.P.Čiočys
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Specialios (kvalifikuojancios) materialines atsakomybes salygos [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą