Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartis (7)

Darbo sutartis (7)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo sutarties samprata ir jos savitumai. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarčių rūšys. Darbo sutarties sudarymas. Darbo sutarties vykdymas. Darbo sutarties sąlygų rūšys. Būtinosios darbo sutarties sąlygos. Darbo apmokėjimo sąlygos. Šalių sulygtos kitos darbo sutarties sąlygos. Darbo sąlygų keitimas. Darbuotojų perkėlimas į kitą darbą. Perkėlimas vietoje atleidimo. Perkėlimas ypatingais atvejais. Perkėlimas į kitą darbą prastovos atveju. Nušalinimas nuo darbo. Papildomų darbo sutarties sąlygų keitimas. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisinį apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių, griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises, užkirstų kelią nelegaliam ir priverčiamam darbui.
Taigi, norint išnagrinėti mano pasirinktą temą, tikslinga kreipti dėmesį ne tik į darbo sutarties sąlygas, jų nustatymo bei keitimo tvarką, tačiau svarbu atsižvelgti ir į kitus ne mažiau svarbesnius klausimus. Darbo sutarties sąlygos yra neatsiejama darbo sutarties sudedamoji dalis, todėl svarbu bent trumpai apžvelgti tokius klausimus kaip: kas yra darbo sutartis, jos samprata? Kokie darbo sutarties požymiai? Kokių rūšių būna darbo sutartys? Kaip darbo sutartis yra sudaroma ir vykdoma? Kaip baigiasi darbo sutartis?
Darbo sutarties sąlygų yra labai daug, todėl teisinėje literatūroje jos yra suskirstomos į atskiras rūšis pagal tam tikrus kriterijus. Dėl šios priežasties svarbu pakalbėti apie kiekvieną iš šių grupių atskirai, atkreipti dėmesį į kiekvieną darbo sutarties sąlygą, jos nustatymą bei kiekvienos šių sąlygų keitimo tvarką – tai ir yra mano pasirinkto darbo tikslas.
Smulkiau išanalizuoti mano pasirinktą temą man padėjo gana gausi teisinė literatūra: tai ir Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, šio kodekso komentaras, kiti darbo teisės aktai, darbo teisės vadovėliai bei periodika. Šį darbą sudaro: įvadas, trys skyriai su poskyriais, išvados, bei naudotos literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-27
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis27.62 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų26 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartis (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą