Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (6)

Darbo sutarties nutraukimas (6)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbdavio ir darbuotojo įsipareigojimai, pasirašant darbo sutartį. Išbandymo laikotarpis sudarant sutartį. Darbo pažymėjimas. Darbo sutarčių rūšys. Laikinosios ir terminuotos sutarčių panašumai ir skirtumai. Darbo sutarties nutraukimas. Darbo sutarties nutraukimo pagrindai. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą. Darbuotojo atleidimas su įspėjimu. Darbuotojo atleidimas be įspėjimo. Darbdavio pareigos atleidžiant grupę darbuotojų. Išvados ir rekomendacijos. Priedas (1).

Ištrauka

Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas, paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.

Šio darbo tema yra "Darbo sutarties nutraukimas", tačiau prieš gilinantis į sutarties nutraukimo subtilybes, reikia žinoti, kas yra darbo sutartis, koks jos turinys bei sąlygos. Todėl pirmoje darbo dalyje ir supažindinu su pačia Darbo sutartimi. Klaidinga manyti, kad Darbo sutartis tik paprastas formalumas, kurį galima greitai išspręsti parašo padėjimu. Tačiau neįsigilinus į jos turinį, į kiekvieną punktą vėliau galima labai skaudžiai nukentėti. Kuo geriau susipažinsime su sutarties visomis detalėmis, tuo mažiau problemų turėsime, norėdami nutraukti darbo sutartį.
Toliau darbe supažindinama su Darbo sutarties nutraukimo pagrindais, nagrinėjamas kiekvienas šis punktas. Darbo sutarties nutraukimas ne šiaip darbuotojo atelidimas ar jo pačio išėjimas iš darbo, tai procesas, reikalaujantis teisinių žinių, įstatymų žinojimo, bei atidumo kiekviename proceso žingsnyje.


Darbuotojo ir darbdavio santykiai reguliuojami Konstitucijos, darbo sutarties, darbo apmokėjimo, atostogų, kolektyvinių sutarčių, kolektyvinių ginčų reguliavimo, profsąjungos, draudimo, valstybinės kalbos, įmonių, akcinių bendrovių, bankroto, žmonių saugos darbe, pensijų ir kitų įstatmų bei norminių aktų. Vadovaujamsi ir vidaus darbo taisyklėmis, pareigybinėmis schemomis, aprašymais, instrukcijomis bei įmonės veiklos nuostatais ir įstatais, jei jei neprieštarauja respublikos įstatymams ir kitiems norminiams aktams.
Pagrindinis norminis dokumentas, reguliuojantis darbuotojo ir darbdavio santykius, yra Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymas (Vilnius, 1991 11 28 Nr. I-2048). Šis įstatymas formaliai įteisina darbdavio ir darbuotojo, kaip sutarties šalių, lygybę, garantuoja papildomas garantijos socialiai pažeidžiamų piliečių grupėms, neleidžia vienašališkai keisti sutarties sąlygų, suteikia teisę tiek darbuotojui, tiek darbdaviui nutraukti darbo sutartį įstatymo numatyta tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis50.37 KB
Autoriuspove15
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŽ. Simanavičienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Ž. Simanavičienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą