Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Profesinių sąjungų pripažinimas ir darbuotojų atstovavimas globalizacijos sąlygomis

Profesinių sąjungų pripažinimas ir darbuotojų atstovavimas globalizacijos sąlygomis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Profesinių sąjungų išskirtinumas nuo kitų darbuotojų atstovų. Profesinės sąjungos kaip darbuotojų atstovai. Profesinių sąjungų judėjimas Lietuvoje. Profesinių sąjungų reikšmė. Profesinių Sąjungų pripažinimas Lietuvoje ir užsienyje. Europos Sąjungos įtaka Lietuvos profesinės sąjungoms. Darbuotojų atstovavimas globalizacijos sąlygomis. Darbuotojų dalyvavimas įmonės valdyme. Išvados. Summary.

Ištrauka

Šiuoliakinėje visuomenėje darbo santykiai yra sudėtingi ir įvairūs. Darbo santykių srityje yra dvi skirtingos šalys – darbdavys ir darbuotojas. Jie siekia skirtingų tikslu: darbdavys – gauti kuo didesnį pelną, o darbuotojas – užtikrinti sau ir savo šeimos nariams pragyvenimą.
Priėjus prie šiuolaikinių rinkos ekonomikos sąlygų labai pasikeitė darbo santykiai, taip pat darbuotojų ir darbdavių tarpusavio santykių reglamentavimas. Tai paskatino plėtotis kolektyviniams darbo santykiams, suteikiant kuo daugiau galimybių darbuotojams ir darbdaviams bei jų organizacijoms darbo ir su juo susijusius socialinius ir ekonominius klausimus spręsti tarpusavio derybomis. Tačiau paaiškėjo, kad darbuotojo, kuris yra silpnesnė darbo santykių šalis, galimybės paveikti darbdavį yra labai menkos. Tik organizuota žmonių grupė gali daryti įtaką stipresnei šaliai.
Profesinių sąjungų užuomazgos atsirado jau viduramžiais. Tai buvo amatininkų cechai. Šias organizacijas jungė to paties amato žmonės, todėl jie buvo grupuojami atliekamo darbo pagrindu. Profesinės sąjungos skiriasi nuo cechų tuo, kad profesinės sąjungos pramonės darbininkų kovos ginant savo teises prieš gamybos priemonų savininkus. Profesinių sąjungų uždavinys apginti buitinius darbo žmonių interesus visose srityse, kuriose tik yra paliečiamos jų teisės. Profesinės sąjungos yra būtinas socialinio gyvenimo elementas dabartinėse visuomenėse. Šias sąjungas gali kurti ne tik pramonės darbininkai. Profesinės sąjungos gina kiekvienos profesijos žmonių teises. Visos profesinės sąjungos yra skirstomos į grupes ir pogrupius pagal profesines specialybes.
Šiame darbe aš nagrinėsiu profesinių nagrinėsiu profesinių sąjungų vaidmenį tarp kitų darbuotojų atstovų, jų reikšmę ir judėjimą Lietuvoje. Taip pat pabandysiu atskleisti profesinių sąjungų pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje, darbuotojų atstovavimą globalizacijos sąlygomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis32.47 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Profesiniu sajungu pripazinimas ir darbuotoju atstovavimas globalizacijos salygomis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą