Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Bedarbių socialinės garantijos

Bedarbių socialinės garantijos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Bedarbio samprata. Nedarbas. Nedarbo mažinimo priemonės. Bedarbių viltis – ūkio plėtra. Nedarbo pasekmės. Darbo praradimas - kitų praradimų pradžia. Keturi nedarbo laikotarpiai. Darbo svarba. Lietuvos piliečių įdarbinimas užsienyje. Tikslinėms grupėms priklausančių asmenų įdarbinimas. Kas gali pretenduoti į socialinės įmonės statusą? Kuo naudingas socialinės įmonės statusas darbdaviui? Socialinis draudimas. Nauja nedarbo socialinio draudimo sistema. Nedarbo socialinio draudimo išmoka. Gyventojų užimtumo užtikrinimo organizacinės teisinės formos. Gyventojų užimtumas Lietuvoje 2004 m. Nedarbo lygis Lietuvoje pagal apskritis (gruodžio mėn.). Bedarbių išsilavinimas metų pabaigoje. Gyventojų užimtumas Lietuvoje 2001-2003 m. Ką daryti, kad klestėtų Lietuvos ekonomika? Darbo rinkos tendencijos 2005 metais. Išvados.

Ištrauka

Dar netolimoje praeityje Lietuvoje buvo planinis ūkis. Pramonė ir žemės ūkis buvo įjungti į sudėtingą visumą junginį mechanizmą, įmonės nesusidurdavo su prekių realizacijos problemomis, nereikėjo rūpintis žaliavomis – viskas buvo skirstoma iš centro. Bedarbystė neegzistavo, nes baigusiam studijas ir įgijusiam specialybę asmeniui buvo garantuojama darbo vieta, neatsižvelgiant į tos rūšies specialistų paklausą. Jeigu žmogus dėl tam tikrų priežasčių (motinystės atostogų, grįžusieji po būtinosios karinės tarnybos) būdavo bedarbis, tai valstybė jam arba išsaugodavo ankstesnę darbo vietą, arba suteikdavo galimybę per tam tikrą laiko tarpą susirasti kitą darbą. Neįgalintiems žmonėms taip pat buvo garantuojamos bent jau nedidelės pajamos iš apmokamo darbo.
Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, padėtis iš esmės pakito. Prasidėjo perėjimas nuo planinio ūkio prie rinkos ekonomikos, buvo vykdoma privatizacija. Suirus centralizuotai ūkio valdymo sistemai, įmonės prarado produkcijos ir žaliavų realizavimo rinkas, suiro darbo vietų paskirstymo sistema. Tai sukėlė įmonių prastovas, gamybos apimties sumažėjimą, bankrotus, lėšų, skirtų darbo apmokėjimui, stygių, darbo vietų sumažėjimą. Sumažėjo sunkiosios pramonės reikšmė, karinė pramonė visai išnyko.
Įteisinus privačią nuosavybę, atsirado naujos verslo organizavimo formos: individualios įmonės, partnerinės įmonės (UAB), akcinės bendrovės (AB), investicinės akcinės bendrovės (IAB). Visi šie pokyčiai lėmė darbo rinkos susiformavimą, nes dėl socialistinei sistemai būdingo darbo vietų paskirstymo galima sakyti, kad tarybiniu laikotarpiu tokios rinkos nebuvo. Darbo pasiūla ėmė nebeatitikti darbo paklausos. Kai kurios specialybės (ūkio planuotojai, sunkiosios ir karinės pramonės inžinieriai ir pan.) tapo nebereikalingomis, o jas turintys žmonės nespėja arba nebesugeba persikvalifikuoti. Padidėjo paklausa tokių specialybių kaip: teisininkai, politologai, ekonomistai, ypač rinkos ekonomikos specialistai, bankininkai, verslininkai. Anksčiau tokių specialistų buvo ruošiama nedaug, todėl norintys dabar užimti šitas darbo vietas turi greitai persikvalifikuoti.
Mano darbo tikslas – išsiaiškinti pagrindines Lietuvos nedarbo priežastis, išanalizuoti kaip įmanoma sumažinti nedarbo lygį ir pateikti keletą patarimų kaip tai padaryti. Noriu paminėti, kad nedarbo lygis per pastaruosius šiuos metus gerokai sumažėjo,tačiau vis dėlto neišnyko. Būtent. šiame darbe aš pabandysiu aptarti Lietuvos rinkos ekonominės sistemos būklę, bedarbių mažėjimo tendenciją pastaraisiais metais ir bedarbių pašalpos skyrimo pakeitimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis41.75 KB
Autoriusvaldone
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasEglė Kasparavičiūtė
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
FakultetasTelšių filialas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bedarbiu socialines garantijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Eglė Kasparavičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą