Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ginčai ir jų nagrinėjimas teisme

Darbo ginčai ir jų nagrinėjimas teisme

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo ginčų samprata, rūšys bei jų priežastys. Individualių darbo ginčų samprata. Darbo ginčų nagrinėjimo komisija. Darbo ginčų nagrinėjimas teismine tvarka. Sprendimų dėl individualių darbo ginčų vykdymas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinių valstybių valdžios institucijų struktūra nurodoma specialiame įstatyme – konstitucijoje. Konstitucija, kaip pagrindinis Lietuvos Respublikos įstatymas, nustato valstybės santvarką, jos valdžios institucijas, nustato kompetencijų paskirstymą, valstybės piliečių teises ir pareigas. Taip pat visi valstybėje priimami įstatymai ir vyriausybės nutarimai turi remtis konstitucija ir negali jai prieštarauti.
Lietuvos valstybė yra laisva ir nepriklausoma, todėl kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą, turi teisę į atitinkamas, saugias darbo sąlygas, į atlyginimą, tinkamai mokamą už darbą, bei į socialinę apsaugą. Tačiau neretai dėl tam tikrų priežasčių iškyla tarp darbo subjektų tarpusavio nesutarimai – darbo ginčai.
Darbo ginčas - nesutarimas tarp darbuotojo (darbuotojų) ir darbdavio dėl darbo sutarties, darbo įstatymų, kitų teisės aktų, darbdavio nustatytų taisyklių taikymo, kolektyvinių sutarčių nuostatų vykdymo, kurio ginčo šalys neišsprendė tiesioginėse derybose. Darbo ginčai skirstomi į kolektyvinius ir individualius. Kolektyviniais darbo ginčais laikomi tokie ginčai, kuriuose darbuotojai, atstovaujami profesinės sąjungos ar darbo tarybos, dalyvauja kaip daugėtas. Individualiais darbo ginčais laikomi ginčai, kylantys tarp darbuotojo ir darbdavio, tai yra visų pirma atsižvelgiama į ginčo šalių sudėtį, o ne į jo objektą ir instituciją, kurioje ginčas turi būti sprendžiamas.
Darbo procesas neišvengiamai lemia ne tik kolektyvinius, bet ir individualius darbo ginčus. Individualūs darbo ginčai bus plačiau aptariami šiame darbe, nes jie sprendžiami tiek ikiteismine, tiek teismine tvarka.

Šio darbo tikslas – aprašyti darbo ginčus, jų rūšis bei nagrinėjimo tvarką.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti darbo ginčų sąvokos sampratą, rūšis bei priežastis.
2. Išnagrinėti individualius darbo ginčus.
3. Išanalizuoti darbo ginčus nagrinėjančios darbo ginčų komisijos tvarką.
4. Išanalizuoti darbo ginčų nagrinėjimo procesą teisme.
5. Išnagrinėti sprendimų dėl individualių darbo ginčų vykdymą.
Šiame darbe bus analizuojama darbo ginčų samprata, rūšys, jų atsiradimo priežastys bei pateikiamas darbo ginčų nagrinėjimas teismine tvarka.
Darbo metodai. Rašant darbą remtasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaru, Lietuvos Respublikos civiliniu proceso kodeksu, Lietuvos Respublikos įstatymais, teisės vadovėliais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis41.77 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBieliauskaitė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo gincai ir ju nagrinejimas teisme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Bieliauskaitė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą