Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Flexicurity idėja darbo teisėje

Flexicurity idėja darbo teisėje

Aprašymas

Summary. Įvadas. Flexicurity samprata. Įvairios priemonės – vienas tikslas. Pažangiausi nacionaliniai modeliai. Teisės darbo vietoje. Darbuotojų sveikata ir sauga. Kova su diskriminacija darbo vietoje. Europos užimtumo strategija. Lankstumo ir užimtumo garantijos naujos darbo vietų garantijų formos. Globalizacijos ir pokyčių keliamos problemos ir atveriamos galimybės. Integruotas požiūris į lankstumo ir užimtumo garantijas. Lankstumo ir užimtumo garantijų politika: valstybių narių patirtis. Bendrųjų lankstumo ir užimtumo garantijų principų nustatymas. Ką gali Europa? Vertinga nacionalinė patirtis. "Mėnesio prekė" Europos Sąjungoje (ES). Flexicurity idėja Lietuvoje. Darbo vietų kūrimas vietos lygmeniu. Išvados.

Ištrauka

Europos ekonomika, o kartu ir darbo rinkos jau keletą dešimtmečių susiduria su šiais pagrindiniais iššūkiais – globalizacija, technologijų kaita ir populiacijos senėjimu. Ekonomistai pripažįsta, kad vienas iš pagrindinių veiksnių, siekiant spręsti šias problemas ir užtikrinti ilgalaikę sėkmingą ekonomikos raidą yra stabilios ir subalansuotos darbo rinkos. Tačiau darbo rinkų dalyvių – darbuotojų, darbdavių, valstybių, galiausiai Europos Sąjungos lūkesčiai yra prieštaringi. Viena vertus, tikimasi darbo rinkų, įdarbinimo ir darbo organizavimo lankstumo. Kita vertus, pripažįstama, kad net ir labai lanksčiose darbo rinkose darbuotojams, o ypač lengvai pažeidžiamoms jų grupėms, turi būti garantuojamas stabiliai augantis saugumo lygis.
Šis darbo rinkų lankstumo ir saugumo ryšys tapo ypač svarbus Europos Sąjungos raidai Lisabonos strategijoje deklaravus siekį "tapti konkurencinga ir dinamiška žinių ekonomika, galinčia stabiliai augti, sukurti daugiau ir geresnių darbo vietų bei užtikrinti socialinės partnerystės raidą".
Sąvoka flexicurity pradėta vartoti praėjusiame dešimtmetyje, norint apibrėžti teisinių ir ekonominių priemonių, kuriomis užtikrinamas darbo rinkos lankstumas ir aukštas darbuotojų saugumo lygis, kompleksą. Tai – gana nauja koncepcija, todėl nestebina, kad neturima vykusio lietuviško šio termino vertimo. Lietuvoje ši koncepcija teisininkams apskritai yra menkai žinoma ir beveik nenagrinėta.
Šiame darbe aptariama flexicurity koncepcija – darbo rinkų politikos priemonių sistema, skirta iš viena vertus, skatinti darbo rinkų lankstumą ir konkurencingumą, o kita vertus – užtikrinti aukštą įdarbinimo ir socialinės saugos lygį darbuotojams.
Darbo tikslas: pateikti flexicurity sampratą ir pagrindinius aspektus. Europoje egzistuoja keletas gerovės valstybės modelių, todėl nacionalinės priemonės kuriant lanksčias darbo rinkas dažnai skiriasi, o Europos Sąjunga iki šiol tvirtai nepasirinko vieno ar kito metodo. Be pretenzijų į išsamią lyginamąją analizę darbe apžvelgiami pagrindiniai Danijos ir Nyderlandų sistemų bruožai. Dėl ribotos darbo apimties negalima plačiai analizuoti Lietuvos situacijos ir perspektyvų, todėl apsiribojama keletu bendrų pastabų.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti flexicurity žodžio reikšmę, pagrindinius požymius, pagrindines teisines ir ekonomines priemones, naudojamas šiam lankstumo ir saugumo ryšiui pasiekti.
2. Išaanalizuoti flexicurity modelius.
3. Išanalizuoti kokia flexicuruty reikšmė darbo teisėje.
4. Ar veikia lankstumo ir užimtumo garantijos?
5. Kaip reikia kovoti su diskriminacija?
6. Susipažinti su kitų šalių lankstumo ir užimtumo garantijomis.
7. Susipažinti su esama padėtimi Lietuvoje ir kt.
Iškeltiems uždaviniams įvykdyti buvo panaudoti tokie metodai: sisteminis, lyginamasis, aprašomasis, literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-27
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis46.76 KB
AutoriusVitalija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Tartilas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Flexicurity ideja darbo teiseje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Tartilas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą