Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties pasibaigimas

Darbo sutarties pasibaigimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Darbo sutartis. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas. Atleidimas iš darbo. Darbo sutarties pasibaigimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Šiame rašto darbe trumpai apžvelgsiu darbo sutarties pasibaigimą, kokios priemonės užkerta kelią darbdavių bei darbininkų savivalei, kai šie nesilaiko sutartų sąlygų.
Rašant darbą buvo panaudotas teorinės literatūros ir teisinės informacinės literatūros analizės metodas.
Darbo sutartis - teisinių darbo santykių atsiradimo pagrindas. Pasibaigus darbo sutarčiai, baigiasi teisiniai darbo santykiai, jų subjektų teisės ir pareigos. Yra keli terminai, susiję su darbo sutarties pasibaigimu: darbo sutarties pasibaigimas , darbo sutarties nutraukimas, atleidimas iš darbo. Plačiausias terminas - darbo sutarties pasibaigimas. Jis apima visus atvejus, kai baigiasi darbo sutarties šalių teisės ir pareigos. Darbo sutarties nutraukimas - tai tokie darbo sutarties pasibaigimo atvejai , kai sutartis pasibaigia dėl valinių darbo sutarties šalių arba įgaliotų valstybės organų ar pareigūnų veiksmų. Atleidimas iš darbo reiškia darbo sutarties pasibaigimo rezultatą. Tai yra teisnis darbo sutarties pasibaigimo padarinys.
Darbo sutarties nutraukimo pagrindai - tai juridiniai faktai arba jų sudėtys, kurioms esant leidžiama nutraukti darbo sutartį. Tai -šalių susitarimas, darbuotojo arba darbdavio iniciatyva ir kiti pagrindai numatyti darbo kodekse ir kituose įstatymuose. Darbo sutarties nutraukimo pagrindo nereikia painioti su atleidimo iš darbo priežastimi. Pavyzdžiui,šiurkštus darbo drausmės pažeidimas suteikia darbdaviui teisę nutraukti darbo sutartį. Darbdavys gali šia teise pasinaudoti arba nepasinaudoti. Vadinasi, atleidimo iš darbo priežastis yra tik vienas iš juridinės sudėties, įstatymų pripažintos darbo sutarties nutraukimo pagrindu, elementų.
Darbuotojui mirus, darbo sutartis pasibaigia, nes išnyksta viena jos šalis - darbuotojo teisių ir pareigų negali perimti joks kitas teisės subjektas. Tokiu atveju darbo sutartyje įrašoma, kad ji pasibaigė dėl darbuotojo mirties, nurodant darbuotojo mirties faktą patvirtinančio dokumento (mirties liudijimo, teismo sprendimo) rekvizitus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-19
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis34.46 KB
Autoriusmax
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties pasibaigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą