Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Diskriminacija darbe

Diskriminacija darbe

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Ką reiškia žodis - diskriminacija. Kaip man sužinoti, ar buvau neteisėtai diskriminuojamas. Kaip aš galiu kovoti su rasine diskriminacija. Moterų padėtis apmokomo darbo rinkoje. Diskriminavimas dėl lytinės orientacijos. Pagrindų direktyva dėl vienodų sąlygų darbe. Išvados.

Ištrauka

Šiandien lyčių lygybė Lietuvoje suprantama kaip vienas iš pagrindinių demokratijos principų. Jis deklaratyviai grindžiamas lyčių lygiomis teisėmis, atsakomybe, vienodomis galimybėmis visose gyvenimo srityse. Pabrėžiama, kad lygios galimybės vyrams ir moterims – pilnavertiškai, be kliūčių dalyvauti ekonominiame, politiniame ir socialiniame gyvenime. Formaliai lyčių lygybės politikos siekiama įtakos pasidalijimu ekonomikoje, visuomeniniame gyvenime ir sprendimų priėmimų procesuose. Taip pat viešai deklaruojama, kad vyro ir moters fiziologiniai skirtumai neturi turėti neigiamos įtakos moterų ir vyrų gyvenimo sąlygoms ir skatinama į juos neatsižvelgti, teigiant, jog prioritetų teikimas vienai ar kitai lyčiai yra diskriminacija.
Diskriminacija (iš Lotynų kalbos išvertus reiškia : dėl rasės, odos spalvos ar tautybės ("rasinė diskriminacija") beveik visada yra žmogaus teisių pažeidimas. Tarptautinėje konvencijoje dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo (TKRDP), pagrindiniame tarptautiniame įstatyme, draudžiančiame rasinę diskriminaciją, teigiama: "(…) sąvoka "rasinė diskriminacija" reiškia kokiį nors skirtumą, išimčių, apribojimą darymą ar pranašumo teikimą, pagrįstą rasės, odos spalvos, tautybės ar etninės kilmės požymiais, siekiant panaikinti arba apriboti pripažintas žmogaus teises ir pagrindines laisves ir neleisti vienodai naudotis jomis arba jas realizuoti politinėje, ekonominėje, socialinėje, kultūrinėje ar kurioje kitoje visuomenės gyvenimo srityje". Rasistinė, etninė ir tautinė mažumą narių lygybės prieš įstatymus teisę ir lygios teisės būti saugomiems įstatymo yra nediskriminacijos principo pagrindas. Tarptautinė teisė draudžia diskriminaciją išsimokslinimo, sveikatos, būsto, darbo, viešųjų gėrybių ir paslaugų teikimo ir gavimo bei kitose srityse. Valstybių pozityvi pareiga – užkirsti kelią, bausti už rasinę diskriminaciją ir atitaisyti jos pasekmes.
Tiesioginė diskriminacija būna tada, kai dėl rasinės ar tautinės kilmės, religijos ar įsitikinimų, negalios, amžiaus ar lytinės orientacijos su vienu žmogumi elgiamasi ne taip palankiai, negu su kitu tokioje pačioje situacijoje. Tiesioginė diskriminacija akivaizdi ir tuomet, kai moterys diskriminuojamos dėl nėštumo ar motinystės, kadangi tai yra tiesiogiai susiję su lytimi, pavyzdžiui, kai dėl nėštumo moters nepriima į darbą, jai neleidžia dalyvauti profesiniuose mokymuose ar nepaaukština jos pareigų.
Tiesioginės diskriminacijos pavyzdys gali būti skelbimas apie laisvą darbo vietą, kuriame nurodoma "neįgaliesiems nesikreipti."
Pavyzdys galėtų būti parduotuvė, į kurią neleidžiama užeiti asmenims su ilgais sijonais, arba valstybinės tarnybos biuras, draudžiantis užeiti asmenims su galvos apdangalu. Tokios taisyklės, nors iš pirmo žvilgsnio tautybės požiūriu atrodytų neutralios, iš tiesų gali tam tikrų mažumų grupių, kur įprasta dėvėti ilgus sijonus arba skaras, nariams sukelti ypač didelių nepatogumų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-25
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis42.38 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠiaulių "Saulėtekio" vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diskriminacija darbe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Šiaulių "Saulėtekio" vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą