Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Sezoninės darbo sutartys

Sezoninės darbo sutartys

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Sezoninio darbo sutartis. Sezoniniai darbai. Išvados.

Ištrauka

Aš pasirinkau parašyti referatą: "Sezoninės darbo sutartys". Ši tema yra labai aktuali, nes neužilgo ateis vasara, ir daugelis studentų ieškosis darbo. Sezoniniai darbai yra labai populiarūs, norint užsidirbti pinigų.
Mano tikslas šiame referate aprašyti kas ir kokie gi yra sezoniniai darbai, ką reikia daryti norint dirbti sezoninius darbus, kokie yra reikalavimai, norint dirbti sezoninius darbus ir pan.
1. Sezoninė darbo sutartis sudaroma sezoniniams darbams atlikti.
Sezoniniais vadinami darbai, kurie dėl gamtinių ir klimato sąlygų dirbami ne
visus metus, o tam tikrais periodais (sezonais), ne ilgesniais kaip aštuoni mėnesiai (vienas po kito einančių dvylikos mėnesių laikotarpiu), ir yra įtraukti į sezoninių darbų sąrašą.
2. Sezoninėje darbo sutartyje, be kitų sutarties sąlygų, turi būti nurodyta ir tai, jog darbuotojas priimtas dirbti sulygtą sezoninį darbą pagal atitinkamą profesiją, specialybę, kvalifikaciją, taip pat nurodytas sutarties terminas.
3. Dirbant sezoninius darbus, gali būti taikoma suminė darbo laiko apskaita.
Darbuotojų, dirbančių pagal sezonines darbo sutartis, darbo grafikai turi būti skelbiami prieš savaitę iki jų įsigaliojimo.
4. Darbuotojams, dirbantiems vieną sezoną, kasmetinės atostogos nesuteikiamos, o atleidžiant juos iš darbo, už nepanaudotas atostogas mokama piniginė kompensacija.
Darbuotojams, kurie pasibaigus jų sezoninės darbo sutarties terminui pratęsia darbo sutartį kitam sezonui, nenutraukdami darbo santykių, kasmetinės atostogos suteikiamos tarpsezoniniu laikotarpiu, nepažeidžiant Lietuvos Respublikos darbo kodekso reikalavimo jas suteikti tais pačiais darbo metais.
Kasmetinės atostogos suteikiamos ir ne tarpsezoniniu laikotarpiu, jeigu tai numatyta kolektyvinėje sutartyje arba darbo sutartyje.
5. Darbuotojams, kurie dirba du sezonus ir daugiau iš eilės nenutraukę darbo santykių, už tarpsezoninius laikotarpius mokamas kolektyvinėje sutartyje arba darbo sutartyje nurodyto dydžio atlyginimas.
Jeigu darbo sutartis nutraukiama sezonui pasibaigus ir tarpsezoniniu laikotarpiu su tuo pačiu darbdaviu sudaroma nauja sezoninė darbo sutartis, už laiką nuo naujos darbo sutarties sudarymo iki sezono pradžios apmokama šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodyta tvarka.
6. Sezoninė darbo sutartis gali būti pakeista ir gali pasibaigti Lietuvos Respublikos darbo kodekso III dalies XII skyriaus trečiojo skirsnio "Darbo sutarties vykdymas" ir ketvirtojo skirsnio "Darbo sutarties pasibaigimas" nustatyta tvarka. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-05
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.71 KB
AutoriusEva
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sezonines darbo sutartys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą