Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Įmonės kolektyvinės sutarties šalys, turinys ir sudarymo tvarka

Įmonės kolektyvinės sutarties šalys, turinys ir sudarymo tvarka

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įmonės kolektyvinės sutarties sąvoka ir paskirtis. Įmonės kolektyvinės sutarties šalys. Įmonės darbuotojų kolektyvas ir jo atstovai derybose. Kita kolektyvinių derybų šalis – darbdavys. Įmonės kolektyvinės sutarties turinys. Kolektyvinės sutarties prievolinė ir norminė dalys. Bendro pobūdžio reikalavimai ir nuostatos. įmonės kolektyvinės sutarties turiniui. Įmonės kolektyvinės sutarties pagrindiniai skyriai. Įmonės kolektyvinės sutarties susidarymo tvarka. Projekto rengimas. Projekto svarstymas ir priėmimas. Išvados.

Ištrauka

Šio darbo objektas – įmonės kolektyvinės sutarties šalys, turinys ir susidarymo tvarka.
Lietuvos Respublikos darbo kodekse didelis dėmesys skiriamas kolektyviniams darbo santykiams. Kolektyvinė sutartis yra viena iš lokaliųjų norminių aktų rūšių. Kitose teisės šakose tokių norminių aktų nėra. Darbo teisės lokaliniai aktai padeda derinti darbdavių ir darbuotojų interesus. Kolektyvinių darbo santykių požymis yra bendri interesai. Bendrų interesų turi darbuotojai ir darbdaviai. Interesai sprendžiami ne individualiai, o susijungus į organizacijas. Darbuotojų ir darbdavių (darbo santykių subjektų) interesai derinami ir grindžiami partnerystės principu. Tai savanoriškai ir savarankiškai prisiimami įsipareigojimai, tarpusavio kontrolė ir atsakomybė, geranoriškumas, pagarba teisėtiems savitarpio interesams ir kt. Ši partnerystė įgyvendinama derybomis ir susitarimais.
Įmonės kolektyvinė sutartis padeda derinti darbdavio ir darbuotojų interesus. Pagrindinė įmonės kolektyvinės sutarties paskirtis – reglamentuoti darbo, socialines ir ekonomines sąlygas. Atsižvelgiant į kolektyvo narių darbo rezultatus nustatomos darbo apmokėjimo sąlygos, darbo ir poilsio laikas, profesijos, specialybės įsigijimo, kvalifikacijos kėlimo, kitos šalims svarbios nuostatos.
Vesti kolektyvines derybas yra kiekvienos šalies pareiga. Derybos turi būti vedamos sąžiningai, nevilkinamos. Derybų metu pateikiama ir analizuojama su derybomis susijusi informacija, šalys konsultuojasi dėl įteiktų reikalavimų patenkinimo, jų vykdymo tvarkos, derybų eigos ir kitais klausimais. Kolektyvinės derybos laikomos baigtomis, kai pasirašoma kolektyvinė sutartis, surašomas nesutarimų protokolas arba kai viena iš šalių pasitraukia iš derybų. Šalių pasirašyta įmonės kolektyvinė sutartis (DK 60 str.) tampa vietiniu (lokaliu) norminiu teisės aktu, privalomu sutarties šalims. Kolektyvinės sutarties norminės nuostatos yra darbo teisės šaltinis.
Šio savarankiško darbo tikslai:
1. Išstudijuoti kolektyvinės sutarties sąvoką ir principus.
2. Nustatyti įmonės kolektyvinės sutarties šalis.
3. Išanalizuoti įmonės kolektyvinės sutarties turinį.
4. Išaiškinti sudarymo tvarką.
Šiame savarankiškame darbe nagrinėdama darbo kodekso nuostatos, reglamentuojančias įmonės kolektyvinės sutarties klausimą rėmiausi įvairiais informaciniais šaltiniais: oficialiais teisės aktais, autorių mintimis, internetu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-30
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis23.15 KB
AutoriusZita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Mikasėnas
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones kolektyvines sutarties salys turinys ir sudarymo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Utenos kolegija / 4 Klasė/kursas
  • A. Mikasėnas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą