Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Socialinė ir darbo teisė

Socialinė ir darbo teisė

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Darbo kodeksas. Darbo kodekso dalys. Visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Darbo teisių savigyna. Nekilnojamojo daikto pirkimo-pardavimo sutartys.

Ištrauka

Rengiant Darbo kodeksą buvo pasinaudota Rytų bei Vidurio Europos valstybių patirtimi, Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų bei rekomendacijų ir Europos socialinės chartijos (pataisytos) nuostatomis, perkelta didžioji dalis Europos Sąjungos direktyvų.
Darbo kodekse daugelis klausimų sureguliuota abstrakčiau, neapimant tų, kurie reglamentuoti įstatymus lydinčiais teisės aktais. Tikimasi, kad šis dokumentas taps esminiu į darbo teisės kūrimo sferą įtraukiant socialinius partnerius bei derinant jų interesus. Manoma, kad darbo įstatymų rengimas ir įgyvendinimas pasitelkiant socialinės partnerystės principą padės lanksčiau, aiškiau ir pilniau reguliuoti visuomeninius darbo santykius bei objektyviau atspindėti darbo santykių dalyvių interesus.
Daugelis Darbo kodekso nuostatų yra gana abstrakčios. Tuo siekiama išvengti darbo santykių reguliavimo diferenciacijos pagal ūkio sektorius (privatų ir valstybinį). Taip pat siekiama kodekse nereglamentuoti Vyriausybės lygio klausimų, kurie turėtų būti nustatyti poįstatyminiais teisės aktais.
Šio kodekso tikslas - apjungti pagrindines Europos Sąjungos ir Tarptautinės darbo organizacijos teisės aktų bei Europos socialinės chartijos (pataisytos) nuostatas, kad jos įgautų įstatyminį pagrindą Lietuvoje. Be to, atsižvelgiant į visoje Europoje ir Lietuvoje didėjančią socialinės partnerystės principo reikšmę, šis kodeksas turėtų būti esminis dokumentas derinant socialinių partnerių interesus.
Darbo kodeksą sudaro trys dalys: bendrosios nuostatos, kolektyviniai darbo santykiai ir individualius darbo santykius reguliuojančios normos. Darbo kodekso trečiojoje dalyje - Individualūs darbo santykiai - reglamentuojami individualūs darbo ir su jais susiję santykiai: įdarbinimo klausimai, klausimai, susiję su darbo sutartimis, darbo ir poilsio laiko sąlygos, darbo užmokesčio bei kitų garantinių išmokų ir kompensacijų klausimai, darbo drausmės, materialinės atsakomybės bei darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygos, individualių darbo ginčų nagrinėjimo tvarka.
Septynioliktame skyriuje nustatomos tiek darbuotojų, tiek darbdavių materialinės atsakomybės sąlygos bei tvarka.
1. Visiškos materialinės atsakomybės sutartis gali būti sudaroma su darbuotojais, kurių darbas yra tiesiogiai susijęs su materialinių vertybių saugojimu, priėmimu, išdavimu, pardavimu, pirkimu, gabenimu, ir dėl priemonių, perduotų darbuotojui naudotis darbe. Konkrečių darbų ir pareigų sąrašas nustatomas kolektyvinėje sutartyje. Ši sutartis įforminama raštu. Joje turi būti nustatyta, už kokias materialines vertybes darbuotojas prisiima visišką materialinę atsakomybę ir kokius įsipareigojimus prisiima darbdavys, užtikrindamas sąlygas, kad žala neatsirastų.
2. Tais atvejais, kai dėl kartu dirbamo darbo neįmanoma atriboti atskirų darbuotojų atsakomybės, gali būti sudaroma visiškos materialinės atsakomybės sutartis su darbuotojų grupe. Šiuo atveju žalą atlygina visi sutartį pasirašę darbuotojai. Kiekvieno jų dalis atlyginant žalą nustatoma proporcingai jų dirbtam laikui, per kurį susidarė žala, jei sutartyje nenustatyta kitaip.
3. Visiškos materialinės atsakomybės sutartys negali būti sudaromos su darbuotojais iki aštuoniolikos metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-09
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.61 KB
AutoriusTatjana
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialine ir darbo teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą