Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartis (4)

Darbo sutartis (4)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įžanga. Darbo sutarties samprata ir reikšmė. Atvejai, kai darbo sutartis nutraukiama darbdavio valia. Išvados.

Ištrauka

Iki šiol Lietuvos Respublikoje nuo nepriklausomybės atkūrimo, darbo teisėje buvo galybė pokyčių, kurie vienaip ar kitaip įtakojo tiek darbdavių, tiek darbuotojų teises. Dažniausiai ta įtaka turėjo neigiamą atspalvį, nes tobulinant su darbo santykiais susijusius įstatymus neįmanoma iš karto idealiai sureguliuoti santykius.
Manoma, kad nuo 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam LR Darbo kodeksui, kuris pakeitė ne tik senąjį kodeksą, bet ir daug kitų nekodifikuotų, darbo santykius reguliuojančius, įstatymus.
Šiame kodekse detaliai numatytos sąlygos, kurioms esant darbdavys gali atleisti darbuotoją iš darbo, o tai yra mano pasirinktos temos esmė.
Tai gana aktuali tema, nes daug ginčų susijusių su atleidimu (darbo sutarties nutraukimu) yra nagrinėjama teismuose. Šie ginčai kyla todėl, kad iki šiol darbo santykius reguliavo daug įvairių įstatymų, kurie nuolat keisdavosi ir darbdaviai, bei darbuotojai ne visada spėja į tai gilintis.
Kaip apibrėžia LR Darbo kodeksas, kuris įsigaliojo nuo 2003 m. sausio 1d., darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Darbo sutartyje, kurią sudaro dvi šalys – darbdavys ir darbuotojas, atsispindi šalių sulygtos sutarties sąlygos, apibrėžiančios šalių teises ir pareigas. Sudarant darbo sutartį šalys negali nustatyti tokių darbo sąlygų, kurios pablogina darbuotojo padėtį, palyginti su tomis, kurios nustatytos LR Darbo kodekse ar kituose įstatymuose.
Darbo sutartyje numatomos darbo sąlygos, apmokėjimo sąlygos, materialinė atsakomybė, darbo valandos, funkcijos, kurias atlikti sutarties šalys. Darbo sutartis turi būti sudaroma raštu pagal atitinkamai priimtą pavyzdinę formą. Rašytinė darbo sutartis sudaroma dviem egzemplioriais. Darbo sutartį pasirašo darbdavys arba jo įgaliotas asmuo ir darbuotojas. Vienas pasirašytas darbo sutarties egzempliorius įteikiamas darbuotojui, kitas
Darbo sutartys gali būti: neterminuotos, terminuotos, laikinosios, sezoninės, dėl papildomo darbo, antraeilių pareigų, su namudininkais, patarnavimo darbams ir kitos. Paprastai darbo sutartis sudaroma neapibrėžtam laikui (neterminuota). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis9.25 KB
AutoriusZAIZZA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą