Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisė Europos anglių ir plieno bendrijoje ir Euroatome

Darbo teisė Europos anglių ir plieno bendrijoje ir Euroatome

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadaṣ. Paryžiaus sutartis. Darbo teisė anglių ir plieno bendrijoje. Romos sutartis. Darbo teisė Euroatome. Europos Bendrijų tikslai ir uždaviniai. Išvados.

Ištrauka

"Ne paslaptis, kad glaudesnį ir įvairiapusiškesnį vakarų Europos valstybių bendradarbiavimą po Antrojo pasaulinio karo pirmiausia lėmė ekonominio pobūdžio priežastys. Net ir praėjus keleriems metams po karo pabaigos, nualinta ekonomika rodė mažai gyvybės ženklų, neleisdama atsigauti ir kitoms ūkio šakoms. Pirmiausia sudėtinga ano meto situacija Europos anglių ir plieno pramonėje paskatino valstybes ieškoti bendrų krizės sprendimo būdų. Bendros anglies ir plieno rinkos sukūrimas bei vieningas visų valstybių anglių ir plieno pramonės sektoriaus reguliavimas tuo metu pasirodė labiausiai priimtinas ir efektyviausias būdas regiono ekonominėms problemoms spręsti. Kita vertus, vienijant valstybių anglių ir plieno pramonės pajėgumus, buvo siekiama ir politinio pobūdžio tikslų – sutvirtinti susitaikymo procesą Vakarų Europoje, pradėti viso žemyno valstybių vienijimąsi taikos ir bendros gerovės labui. Šie tikslai buvo pradėti realizuoti 1951 m. balandžio 18 d. Paryžiuje sudarius anglių ir plieno bendrijos (toliau EAPB) steigimo sutartį.
EAPB įsteigimas buvo vertinamas kaip ekonominio pobūdžio integracijos formulės išbandymas, nuo kurio sėkmės priklausytų tolimesnis Europos valstybių vienijimasis viso žemyno gerovei. Sėkmingos integracijos anglių ir plieno pramonės sektoriuje padrąsintos, valstybės narės netruko pabandyti plėsti bendradarbiavimą ir kitose visuomeninio gyvenimo srityse. Tačiau netrukus įvykę bandymai suartėti karinėje ir politinėje srityse buvo nesėkmingi – 1954 m. žlugo Europos gynybos bendrijos ir Europos politinės bendrijos steigimo idėjos. Todėl buvo tęsiamas ekonominis bendradarbiavimas, kur dalį suvereniteto prarasti mainais į atsirandančią ekonominę naudą valstybėms narėms pasirodė mažiau pavojinga. 1957 m. kovo 25d. tos pačios šešios EAPB įsteigusios valstybės narės Romoje sudarė Europos atominės energijos bendrijos steigimo sutartį (toliau Euratomo sutartis)" [2]
Darbo tikslas: išanalizuoti Europos anglių ir plieno bendrijos ir Euratomo istoriją, veiklą ir uždavinius.
Uždaviniai:
1. Nustatyti priežastis kodėl buvo įkurtos EAPB ir Euratomas.
2. Aprašyti Europos anglių ir plieno bendrijos įsikūrimo istoriją.
3. Pateikti EAPB ir Euroatomo tikslus ir uždavinius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-26
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.69 KB
AutoriusVaidotas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teise Europos angliu ir plieno bendrijoje ir Euroatome[speros.lt] [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą