Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ir civilinių sutarčių pasibaigimo atvejai

Darbo ir civilinių sutarčių pasibaigimo atvejai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Civilinių ir darbo sutarčių samprata. Civilinės sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties pasibaigimo atvejai. Pasibaigimas šalių susitarimu. Nutraukimas suėjus terminui. Nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbuotojo pareiškimu. Dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių. Nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva su įspėjimu. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva be įspėjimo. Išvados.

Ištrauka

Civilinė sutartis ar darbo sutartis yra asmenų teisėtas tarpusavio susitarimas sukurti, pakeisti ar nutraukti civilinius teisinius santykius. Vieni asmenys įsipareigoja kitiems asmenims atlikti ar nevykdyti tam tikrų veiksmų, o pastarieji įgyja teisę reikalauti laikytis įsipareigojimų. Tokiu būdu yra reglamentuojami dvišaliai ir daugiašaliai sandoriai pagal Lietuvos Respublikos veikiančius įstatymus.
Tiek civilinės, tiek darbo sutartys turi būti sudarytos sąžiningai ir jų laikantis žmonės turi elgtis sąžiningai. Tokiu būdu visuomenėje palaikoma tvarka paremta konstitucinėmis normomis ir padedama užtikrinti įstatymų vykdymas.
Kiekvieno piliečio vienas svarbiausių ekonominių garantijų ir veiksnių yra darbas. Šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui. Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius.
Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą . Darbo kodeksas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų.
Šiame rašto darbe trumpai apžvelgsiu civilinių ir darbo sutarčių pasibaigimo atvejus. Kokiais atvejais ir dėl kokių priežasčių pasibaigia sutartis. Kaip įstatymo garantuotos priemonės užkerta kelią darbdavių bei darbininkų savivalei, kai šie nesilaiko darbo sutartyje numatytų sąlygų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis72.42 KB
AutoriusGediminas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas9
Mokytojas/DėstytojasJ. Šarkelienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo ir civiliniu sutarciu pasibaigimo atvejai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 9 Klasė/kursas
  • J. Šarkelienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą