Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Atostogos: sąvoka, rūšys, suteikimo galimybės ir tvarka

Atostogos: sąvoka, rūšys, suteikimo galimybės ir tvarka

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Atostogos. Sąvokos "atostogos" analizė. Kasmetinės atostogos. Kasmetinių atostogų rūšys. Kasmetinės minimalios atostogos. Kasmetinės pailgintos atostogos. Sąrašas darbuotojų, turinčių teisę į pailgintas atostogas. Kasmetinių papildomų atostogų trukmė, suteikimo sąlygos ir tvarka. Tikslinės atostogos. Tikslinių atostogų rūšys. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Atostogos vaikui prižiūrint iki jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Nemokamos atostogos dėl šeimyninių aplinkybių ir kitų svarbių priežasčių. Kūrybinės. Valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti. Išvados.

Ištrauka

Dabartinio civilizuoto pasaulio viena svarbiausių garantijų – darbas. Valstybės tikslas pasitelkiant atskirą teisės šaką, darbo teisę, nustatyti teises normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, tiesę į poilsį, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą ne darbo atveju, suteiktų lygias galimybes nedarbo atveju, suteiktų lygias galimybes gauti darbą, griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas ir teises, užkirstų kelią nelygybei vienos ar kitos pusės atžvilgiu.
Lietuvos konstitucijos keturiasdešimt devintas straipsnis skelbia: "Kiekvienas dirbantis žmogus turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas". Pagrindiniame Lietuvos įstatyme yra nustatyta teisė į poilsį. Ši teisė yra prigimtinė ir nepaneigiama.
Šio kursinio darbo tikslas – išsiaiškinti valstybės suteiktos teisės į atostogas teisinį institutą. Būtent pažvelgti į atostogų teisinį institutą: kokios yra atostogų rūšys, suteikimo galimybės ir tvarka. Svarbiausias uždavinys šio kursinio darbo – kuo išsamiau ir tiksliau išnagrinėti poilsio laiko – atostogų – aspektą iš teorinės pusės. Bus stengiamasi apžvelgti kuo daugiau teisinių dokumentų, reglamentuojančių atostogų rūšys, suteikimo galimybės ir tvarka.


Atostogos paprastai asocijuojasi su poilsiu, laisvu laiku ir sudaro svarbiausią ir didžiausią poilsio dalį. Jų paskirtis gana įvairi, tačiau visi dirbantieji pagal darbo sutartį arba narystės pagrindais nepriklausomai nuo darbo vietos, įmonės organizacinės teisinės formos ir nuosavybės rūšies turi konstitucinę teisę į atostogas.
Atostogų rūšis, minimalią trukmę, suteikimo ir apmokėjimo už jas tvarką bei sąlygas nustato Atostogų įstatymas įsigalėjęs nuo 1992 m. Sausio 1 d.
Pagal šį Lietuvos Respublikos atostogų įstatymą, I skirsnį, 2 straipsnį – Lietuvos Respublikos piliečiai, dirbantys pagal darbo sutartį arba narystės pagrindais Lietuvos teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, taip pat už jos ribų esančiose įmonėse, priklausančiose Lietuvos Respublikos jurisdikcijai nepriklausomai nuo jų nuosavybės formos, turi teisę į atostogas.
Krašto apsaugos tarnybos kariams, Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams, kalėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų bei valstybinių įmonių pareigūnams, vidaus reikalų sistemos, sukarintų bei kai kurių kitų formuočių darbuotojams teisę į atostogas, jų suteikimo ypatumus nustato atitinkami Lietuvos Respublikos norminiai aktai. (Darbo teisė: oficialių dokumentų tekstai su pakeitimais ir papildymais,2000).
Taipogi šiame straipsnyje reglamentuojama, jog užsienio piliečiai, asmenys be pilietybės, dirbantys ką tik išvardintose įmonėse, turi teisę į atostogas kaip Lietuvos Respublikos piliečiai, jeigu tarpvalstybiniuose susitarimuose arba sutartyse nenustatyta kitaip. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.7 KB
AutoriusKristijana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atostogos savoka rusys suteikimo galimybes ir tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą