Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Socialinės saugos ir komercinės teisės sampratos

Socialinės saugos ir komercinės teisės sampratos

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Socialinės teisės samprata. Lietuvos socialinės saugos sistema. Socialinės saugos teisės šaltiniai. Komercinės teisės sąvoka ir samprata. Šiuolaikinė komercinės teisės sistemos. Komercinės teisės šaltiniai. Išvados.

Ištrauka

Savarankiško darbo tikslas išsiaiškinti socialinės saugos ir komercinės teisės sampratas, pagrindinius principus, formas.
Sociologinė teisės samprata apima socialinių grupių ir teisės ryšį, jo ypatumus ir dėsningumus. Be valstybinės teisės, iš tikrųjų funkcionuoja "gyvoji" ir nevyriausybinė organizacijų sukurta teisė, kuri atsiranda kaip ir subjektinė teisė, ir kaip reakcija į esantį "teisinį vakuumą" arba pozityviosios teisės normų neveiksmingumą. Priešingai teisinio pozityvizmo teisės sampratai, sociologinė teisės samprata nesiekia suabsoliutinti kurios nors socialinės grupės valios. Kita vertus, socialinis "organizavimas" yra labai sudėtingas reiškinys, todėl neįmanoma sukurti vienintelės sociologinės teisės sampratos.
Iki 2001 metais įsigaliojusio Lietuvos Respublikos civilinio kodekso komercinė teisė buvo labiau suvokiama kaip ūkinė teisė. Teisės subjektų ir nuosavybė santykių traktavimui turėjo įtakos sovietinės teisės samprata. Nepaisant to, naujasis Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas, perėmęs Vakarų šalių teisės institucijų turinį ir patirtį, iš pagrindų pakeitė ne tik buvusią civilinę teisę ,priartino ją prie Europos sąjungos teisės nuostatų, bet suformavo ir tvirtus komercinės teisės norminius pagrindus. Naujajame Kodekse vartojimo sutartis atskirta nuo komercinių, išplėstas bendrųjų civilinių ir komercinių teisės subjektų reglamentavimas.
Pasaulyje socialinės saugos sąvoka interpretuojama įvairiai. Kai kuriose šalyse socialinės saugos apibrėžimas pateikiamas įstatyme. Dažni atvejai, kai nurodoma, kurie susitarimai valstybės teisės požiūriu priklauso socialinės saugos sričiai. Dažniausiai tai daroma tose šalyse, kuriose siekiama visus socialinės saugos teisinius aktus sudėti į vieną kodeksą arba teisės dokumentų rinkinį. Kartais kai kuriose šalyse ir nebūna teisinio socialinės saugos apibrėžimo. Be to, yra šalių, kuriose apskritai neegzistuoja socialinės saugos sąvoka. Šiose šalyse manoma, kad tokios sąvokos kaip "socialinis draudimas", "socialinė parama" ir pan. yra nepakankamai susijusios, kad jas būtų galima sujungti į vieną platesnę ir apibendrinančią sąvoką "socialinė sauga". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.7 KB
AutoriusJuozas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines saugos ir komercines teises sampratos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą