Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kolektyvinis darbo ginčas

Kolektyvinis darbo ginčas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Kolektyvinis darbo ginčas. Reikalavimų iškėlimas. Reikalavimų nagrinėjimas. Kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjantys organai. Taikinimo komisijos sudarymas. Kolektyvinio ginčo nagrinėjimas taikinimo komisijoje. Taikinimo komisijos sprendimas. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas.

Ištrauka

Kolektyvinis darbo ginčas yra įmonės profesinės sąjungos ir darbdavio ar teisę sudaryti kolektyvines sutartis turinčių subjektų nesutarimai, atsiradę dėl darbo, socialinių ir ekonominių sąlygų nustatymo ar pakeitimo vedant derybas, sudarant ir vykdant kolektyvinę sutartį (interesų konfliktas), nepatenkinus šalių iškeltų ir Darbo Kodekso nustatyta tvarka įteiktų reikalavimų.
1. DK 68 straipsnyje pateikiama kolektyvinio darbo ginčo samprata. Kolektyvinis darbo ginčas apibūdinamas apibrėžiant jo šalis, turinį ir ginčo kilimo pradžią.
2. Kolektyvinio darbo ginčo instituto atsiradimą darbo teisėje lėmė istoriškai susiklosčiusios aplinkybės ir tradicijos. Kolektyviniai darbo ginčai buvo susiję su darbuotojų judėjimais už geresnes darbo sąlygas. Būtent tada, kai darbuotojai pradėjo kelti šiuos reikalavimus, kilo ir širmieji kolektyviniai darbo ginčai. Tačiau praktiškai nė vienoje valstybėje iki XX amžiaus vidurio šių ginčų nagrinėjimo tvarka nebuvo reglamentuota įstatymais. Todėl laipsniškai susiformavo tradicija kolektyvinių darbo ginčų sprendimo klausimus reglamentuoti kolektyviniu sutartiniu būdu. Daugelyje valstybių ilgą laiką šie klausimai buvo reglamentuojami kolektyvinėse sutartyse. Pirmieji tarptautiniai darbo teisės aktai, reguliuojantys kolektyvinių darbo ginčų klausimus, buvo priimti tik po Antrojo pasaulinio karo. Kolektyvinių darbo ginčų ir jų sprendimo teisė įtvirtinta TDO konvencijoje Nr. 98 ,,Dėl teisės jungtis į organizacijas ir vesti kolektyvines derybas principų taikymo", konvencijoje Nr. 135 ,,Dėl darbuotojų atstovų gynimo ir jiems teikiamų galimybių įmonėje" bei TDO rekomendacijoje Nr. 92 ,,Dėl savanoriško taikinimo ir arbitražo". Šią teisę garantuoja ir Europos socialinė chartija (pataisyta). Tačiau nė viename minėtame tarptautiniame dokumente nepateikiama kolektyvinių darbo ginčų sąvokos apibrėžimo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-20
DalykasDarbo teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKonspektai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai1
Dydis29.54 KB
AutoriusMažena
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasPedagogikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyvinis darbo gincas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą