Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarčių rūšys (3)

Darbo sutarčių rūšys (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo sutarčių rūšys. Neterminuotos darbo sutartys. Terminuotos darbo sutartys. Laikinosios darbo sutartys. Sezoninės darbo sutartys. Dėl papildomo darbo ir antraeilių pareigų darbo sutartys. Darbo sutartys su namudininkais. Darbo sutartys patarnavimo darbams. Išvados.

Ištrauka

Mano referato tema yra darbo sutarčių rūšys, todėl jame aš sieksiu supažindinti, su Lietuvos Respublikos darbo sutarčių rūšimis, bei aplamai kas iš viso yra darbo sutartis. Tai labai aktuali tema juk kiekvienas iš mūsų suaugęs pilietis norime įsidarbinti, ir turėtume žinoti daugelį niuansų padedančių išspręsti galimas problemas. Be to savo darbe stengsiuosi parodyti gerąsias ir blogąsias atitinkamų darbo sutarčių rūšių puses.
Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą, arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sutartą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Darbuotojas – tai asmuo, kuris dirbs numatytą darbą, už atitinkamą atlyginimą.
Darbdavys – gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio. Darbdavys taip pat gali būti kiekvienas fizinis asmuo.

Darbuotojas – tai asmuo, kuris dirbs numatytą darbą, už atitinkamą atlyginimą.
Darbdavys – gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio. Darbdavys taip pat gali būti kiekvienas fizinis asmuo.
Pasirašant darbo sutartį, turi sutarti abidvi pusės ir darbuotojas, ir darbdavys, nes jie įsipareigoja vienas kitam. Darbdaviui yra draudžiama atsisakyti priimti į darbą kreipiant dėmesį į darbuotojo lytį, seksualinę orientaciją, rasę, tautybę, kalbą, kilmę, pilietybę ir socialinę padėtį, santuokinę ir šeimyninę padėtį, amžių, įsitikinimus ir pažiūras, priklausomybę politinės partijoms ir visuomeninėms organizacijoms, aplinkybes nesusijusias su darbuotojo dalykinėmis savybėmis. Kitu atveju darbdavys gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Ką dar norėčiau paminėti yra tai, kad kiekvienas asmuo pasirašinėdamas darbo sutartį turi žinoti kur ir ką pasirašo, jei jam kyla kokių klausimų ar neaiškumų, reikia nebijoti klausti darbdavio. Be to turėtų nedalinti savo slaptų konfidencialių duomenų jeigu jie nėra būtini, kad darbdavys negalėtų juo disponuoti. Taipogi, pasirašinėdamas sutartį turėtų atidžiai perskaityti kiekvieną jos eilutę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-17
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.57 KB
AutoriusErnestas
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI. Pociūtienė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarciu rusys (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • I. Pociūtienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą