Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės sąvoka, uždaviniai

Darbo teisės sąvoka, uždaviniai

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės sąvoka. Darbo teisės uždaviniai.

Ištrauka

Darbas - socialinė ekonominė sąvoka, apibūdinama kaip tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla: tai ne tik fiziologinių, biologinių žmogaus gebėjimų panaudojimas, bet ir intelektinė veikla.
Darbo teisė, kaip atskira teisės šaka, susiformavo vėlai. Darbo santykius ilgai reguliavo civilinės ir komercinės teisės normos. Tik dvidešimtajame amžiuje, atsiradus gausiam gyventojų sluoksniui, kuris neturėjo gamybos priemonių ir kurio pragyvenimo šaltinis buvo darbas, iškilo būtinybė darbo santykius reguliuojančias teisės normas susieti į vieną visumą. Bendrieji civiliniai įstatymai, negalėjo patenkinti naujosios visuomenės poreikių, nes darbo jėga yra labai savita prekė - ji neatskiriama nuo žmogaus asmenybės. Iš esmės darbo teisė pradėjo formuotis po II pasaulinio karo. Teisinis stimulas tam buvo – 1944 m. Filadelfijoje įvykęs Tarptautinės darbo organizacijos kongresas, kurio deklaracijoje buvo suformuluota pagrindinė mintis "Darbo jėga nėra prekė". Politinis stimulas – Antrojo pasaulinio karo pabaiga reiškė demokratijos pergalę ne tik prieš fašizmą, bet demokratijos pergalę apskritai. Vokietijos, Italijos Konstitucijose atsiranda tezės, kad jos yra "demokratinės, socialinės, teisinės valstybės". Ekonominis darbo teisės stimulas – atstatyti Europos ekonomiką.
Tarptautinė darbo organizacija (TDO), kuri ir buvo darbo teisės, kaip atskiros teisės šakos, atsiradimo iniciatorė yra specializuota Jungtinių tautų organizacijos agentūra, kurios tikslas- siekti socialinio teisingumo taip pat žmogaus ir darbo teisių tarptautinio pripažinimo.
Ši organizacija formuoja tarptautinius darbo standartus, Konvencijomis ir Rekomendacijomis nustatydama minimalius bazinius darbo teisės standartus: asociacijų laisvę, teisę jungtis į organizacijas, kolektyvines derybas, priverstinio darbo panaikinimą, lygias galimybes ir kitus darbo santykių standartus. TDO, teikdama techninę paramą, pirmenybę teikia:
-profesiniam mokymui ir profesinei reabilitacijai;
-užimtumo politikai;
-darbo administravimui;
-darbo teisei ir darbo santykiams;
-darbo sąlygoms;
-valdymo vystymui;
-kooperacijai;
-socialinei apsaugai;
-darbo statistikai, darbų saugai ir sveikatai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-06-24
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.52 KB
Autoriusrenata
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDr. Klaudija Krūminienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises savoka uzdaviniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Dr. Klaudija Krūminienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą