Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ginčų nagrinėjimas: teorija ir praktika

Darbo ginčų nagrinėjimas: teorija ir praktika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Darbo ginčai. Individualūs darbo ginčai. Kolektyviniai darbo ginčai. Darbo ginčų nagrinėjimas. Tiesioginės darbuotojo ir darbdavio derybos. Darbo ginčų nagrinėjimo organų sistema. Darbo ginčų nagrinėjimas darbo ginčų komisijoje. Darbo ginčų komisijos sudarymas. Darbo ginčų komisijų darbo tvarka. Sprendimo darbo ginčų komisijoje priėmimas, apskundimas, vykdymas. Darbo ginčų nagrinėjimas teisme. Kreipimasis į teismą dėl darbo ginčo nagrinėjimo. Darbo ginčų nagrinėjimo teisme procesinės ypatybės. Darbo ginčų teisme nutarimai ir jų vykdymas. Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas. Reikalavimų iškėlimas. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Šiandieniniame gyvenime ginčai kyla dažnai ir dėl įvairių priežasčių, nes kiekvienas žmogus visada turi savo nuomonę, savų interesų bei siekiamų tikslų. Daugelį ginčų žmonės išsprendžia patys, tokiems ginčams spręsti nereikalingi jokie teisiniai įstatymai ar aktai. Tačiau egzistuoja tam tikra ginčų rūšis – darbo ginčai. Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti teisės normas. Todėl egzistuoja tam tikri teisės aktai, reguliuojantys darbo ginčų nagrinėjimą. Pirmasis – Konstitucija, kaip aukščiausią galią valstybėje turintis teisės aktas ir kitų norminių teisės aktų pagrindas. Antrasis, tačiau taip pat svarbus darbo ginčų reguliavimo kontekste – Darbo kodeksas, "įtvirtinantis paties darbo ginčo sąvoką, subjektus, atsiradimo pagrindus, ikiteisminę nagrinėjimo tvarką" [2]. Svarbus ir LR Darbo ginčų nagrinėjimo įstatymas, kurio paskirtis – "nustatyti iš darbo santykių kylančių individualių darbo ginčų tarp darbuotojo (darbuotojų) ir darbdavio nagrinėjimo sąlygas, tvarką ir šiuos ginčus nagrinėjančių institucijų kompetenciją" [5]. Šis įstatymas įsigaliojo 2000m. liepos 12 d. Jis taikomas nagrinėjant individualius darbo ginčus tarp darbdavio ir darbuotojo, taip pat ir tuo atveju, kai darbdavys yra fizinis asmuo.
Šio rašto darbo pirmoje dalyje trumpai apibrėžiami darbo ginčai, jų priežastys ir rūšys. Kitose dalyse aptariamas darbo ginčų nagrinėjimas darbo ginčų komisijose ir teisme. Taip pat paaiškinamos tiesioginės darbdavio ir darbuotojo derybos. Darbo tikslas – išsiaiškinti darbo ginčų nagrinėjimo ypatybes. Pagrindiniai darbo uždaviniai:
1) aptarti darbo ginčus, jų priežastis ir rūšis;
2) išsiaiškinti tiesioginių darbdavio ir darbuotojo derybų esmę;
3) išanalizuoti pagrindines individualių darbo ginčų nagrinėjimo darbo ginčų komisijoje ir teisme ypatybes;
4) išanalizuoti pagrindines kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimo darbo ginčų arbitraže ir trečiųjų teisme ypatybes;
5) apibendrinti darbo ginčų nagrinėjimo teoriją ir praktiką.
Darbo metu buvo taikoma mokslinės literatūros, teisinių dokumentų bei Internetinės informacijos šaltinių analizės metodai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis38.71 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų45 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo gincu nagrinejimas teorija ir praktika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą