Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo apmokėjimo organizavimo principai, teisinis reglamentavimas

Darbo apmokėjimo organizavimo principai, teisinis reglamentavimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimo organizavimo principai. Darbo užmokesčio formos. Vienetinė darbo užmokesčio forma. Laikinė darbo užmokesčio forma. Darbo užmokestį įtakojantys veiksniai. Išoriniai veiksniai. Vidiniai veiksniai. Darbo apmokėjimo teisinis reglamentavimas. Darbo kodeksas. Kiti teisės aktai. Išvados.

Ištrauka

Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo arba tiesiog norėdami bendrauti su kitais žmonėmis. Vis dėlto dažniausiai visos darbuotojų fizinės ir protinės pastangos daromos dėl atlyginimo, t.y. darbo užmokesčio.
Darbo užmokestis — tai pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų sunaudoto darbo kiekį bei kokybę jų materialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti; tai atlygis darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.
Darbo apmokėjimo organizavimą šiuo metu lemia ekonominiai, techniniai ir socialiniai veiksniai. Paskutiniu metu svarbiausiu elementu darbe tampa kooperacija, tarpusavio pagalba, kuo didesnis asmeninis indėlis į įmonės strateginių tikslų įgyvendinimą. Vis dažniau orientuojamasi į holizmo ir sinerginio efekto principų kuo platesnį taikymą. Darbo užmokestį ima lemti ne tik kiekybiniai ir kokybiniai darbo rezultatų aspektai, bet ir paties darbuotojo savybės – stažas, amžius, gebėjimas bendradarbiauti su kitais.
Darbo užmokesčio organizavimas pagrįstas tokiais principais:
lygus apmokėjimas už lygų darbą;
didesnis užmokestis už kvalifikuotesnį ir sudėtingesnį darbą;
apmokėjimo lygiavos nebuvimas;
nuolatinis darbo apmokėjimo sistemų tobulinimas, atsižvelgiant į darbo pobūdį ir sąlygas.
Norint racionaliai organizuoti darbo užmokestį, reikia nustatyti tinkamus santykius tarp aukštos kvalifikacijos darbuotojų darbo užmokesčio ir mažesnės kvalifikacijos darbuotojų darbo užmokesčio; taip pat objektyviai nustatyti minimalų darbo užmokesčio lygį; be to užtikrinti tinkamą santykį tarp darbo rezultatų ir darbo užmokesčio dydžio; ir galiausiai darbo apmokėjimo formos turi būti suprantamos ir aiškios visiems darbuotojams.
Vienetinė darbo užmokesčio forma yra viena seniausių. Šiuo atveju, darbo užmokesčio dydis tiesiogiai priklauso nuo tam tikros kokybės atlikto darbo kiekio, atsižvelgiant į darbo turinį ir sąlygas. Paprastai vienetinė darbo užmokesčio forma tinkamiausia kai darbas gali būti normuojamas, galima apskaityti jo rezultatus ir darbas sistemingai kartojasi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.67 KB
Autoriusseveri
Viso autoriaus darbų17 darbų
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo apmokejimo organizavimo principai teisinis reglamentavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-05-05 IP: 193.219.57.125
    Jo sako

    ideju ir literaturos galima pasisemti, bet... geriau rasyti patiems.

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą