Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Laikinoji darbo sutartis. Darbo nuoma

Laikinoji darbo sutartis. Darbo nuoma

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Laikinoji sutartis. Samprata. Kas yra darbo nuomos sutartis ir kam ji reikalinga? Darbo nuoma: už ir prieš. Kitų šalių praktika taikant darbuotojų nuomos sutartis. Europos nesutarimai dėl direktyvos. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Socialinėje visuomenėje nėra išnaudotojų ir išnaudojamųjų, todėl čia visi piliečiai turi realią galimybę dirbti.
Tikslinga taikyti ne tik laikinąsias bet ir darbo nuomos sutartis.
Savo darbe pateiksiu laikinosios sutarties sampratą ir pasistengsiu atskleisti kuo ji yra naudinga ar ydinga tiek darbdaviui, tiek darbuotojui.
Darbo nuomos sutartis Lietuvoje yra palyginti naujas dalykas, kuris dar nėra sureguliuotas norminiais teisės aktais, todėl bandysiu įsigilinti į netrukus atsirasiančio dalyko esmę. Atskleisti visus ,,už ir prieš", kodėl darbo nuomos sutartis yra mums reikalinga, o kodėl tai butu rizikinga.
Pagal socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2003m. birželio 30d. įsakymu NR. 107 patvirtintų rekomendacijų lanksčiomis darbo organizavimo formoms taikyti 13 punktą laikinas darbas – tai darbas, kuris organizuojamas įmonėje, organizacijoje ar įstaigoje tais atvejais, kai vykdoma nebūdinga (netipinė, laikina) veikla (remontas, mokymai, skubiems ar trumpalaikiams darbams atlikti), arba gali būti taikoma laikinai nesantiems darbuotojams pavaduoti. Ši darbo organizavimo forma rekomenduojama neturintiems nuolatinio darbo asmenims, bedarbiams, taip pat studentams ir moksleiviams laisvu nuo mokymosi metu. Laikiniems darbams atlikti paprastai sudaromos laikinosios darbo sutartys.
Laikinoji darbo sutartis yra darbo sutartis, sudaryta ne ilgesniam kaip dviejų mėnesių laikotarpiui. Vadinasi, laikinoji darbo sutartis, yra viena iš terminuotų darbo sutarčių rūšių, kurią nuo kitų skiria jos galiojimo terminas, kuris negali būti ilgesnis negu du mėnesiai. Svarbu yra tai, kad laikinosios darbo sutarties terminas gali būti ne tik išreikštas tam tikra kalendorine data, tačiau ir tam tikrų aplinkybių atsiradimu, pasikeitimu, ar pasibaigimu, su sąlyga, kad šios aplinkybės akivaizdžiai rodo, jog darbo santykių trukmė neviršys dviejų mėnesių. Laikinoji darbo sutartis gali būti sudaroma skubiems ar trumpalaikiams darbams atlikti, laikinai neesantiems (dėl ligos ar atostogų ir t.t.) darbuotojams pavaduoti. Laikinoji darbo sutartis taip pat gali būti sudaryta su studentais, moksleiviais, laisvu nuo mokymosi metu, vadovaujantis DK 277 str. bei kitų teisės aktų nuostatomis dėl saugių ir sveikų darbo sąlygų sudarymo asmenimis iki 18 metų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-03
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.74 KB
AutoriusGabri_elle
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasA. Verikas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Laikinoji darbo sutartis. Darbo nuoma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • A. Verikas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą