Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Socialinės garantijos darbuotojams

Socialinės garantijos darbuotojams

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Socialinės apsaugos samprata. Socialinės apsaugos formos. Socialinės apsaugos teisės šaltiniai. Asmenys, kurie draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu. Išvados.

Ištrauka

"Socialinis klausimas" pradėtas vartoti XIX amžiuje ir tapo kreipiniu į valdančiąsias klases, raginant jas labiau pasirūpinti nepasiturinčiųjų masėmis, į kurių interesus iki tol nebuvo reikiamai atsižvelgiama. Reikia pripažinti, kad būdvardyje "socialinis" sukoncentruotos moralinio vertingumo anotacijos. Tuo būdu, kaip anksčiau, taip ir dabar, "socialinė politika" yra vienas svarbiausių visų pažangių ir geravalių žmonių rūpestis. Tačiau, jeigu prieš kurį laiką žodis "socialinis" buvo siejamas su dorybe, idealu, kuriuo buvo siekiama orientuoti viešąją nuomonę kilniems tikslams, tai pokario laikotarpiu šis žodis "socialinis" jau neša su savimi reikalavimą, kad visuomenė prisiimtų atsakomybę už materialinę visų jos narių padėtį, už tai, kad kiekvienas jos narys gautų tai, kas jam priklauso.
Šiuo laiku žodis "socialinis" praktiškai gali būti vartojamas bet kokiam veiksmui, norint jį pavaizduoti kaip visuomeniškai naudingą ir teisingą. Tokių junginių pavyzdžiai: socialinis teisingumas, socialinė demokratija, socialinė rinkos ekonomika, socialinė teisinė valstybė, socialinės garantijos ir t.t.
Nė vienas žmogus nėra garantuotas, kad jam, susidūrus su tam tikromis aplinkybėmis, pavyks išvengti pavojaus tiek sveikatai, tiek grėsmės netekti darbo pajamų arba patirti ypatingų išlaidų. Šios aplinkybės – tai liga, senatvė, invalidumas, darbingumo netekimas, maitintojo praradimas ir kitos. Dažniausiai įveikti šias aplinkybes pats žmogus negali, nes tai mažai tepriklauso nuo jo valios. Šios neigiamai žmogaus gyvenimą veikiančios aplinkybės labai svarbios ne tik jo gyvenime, bet dažniausiai daro įtaką ir visuomenės socialiniam stabilumui, todėl kiekvienam dirbančiam Lietuvos gyventojui yra užtikrinamos – socialinės darbuotojų garantijos.

Darbo objektas – socialinės garantijos darbuotojams.
Darbo tikslas – nustatyti į kokias socialines garantijas turi teises darbuotojai.
Uždaviniai:
1. pristatyti darbuotojų socialines garantijas.
Darbo metodai:
1. Mokslinės literatūros analizė.
2. Įstatymų analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis17.44 KB
AutoriusViktoras
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasLebednikienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines garantijos darbuotojams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Lebednikienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą