Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisė (26)

Darbo teisė (26)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: aptarti darbo teisę, darbo sutartį ir darbuotojo perkėlimą į kitą darbo vietą. Darbo teisė. Darbo sutartis. Darbuotojo perkėlimas į kitą darbo vietą. Darbo sutarties keitimas. Laikinas perkėlimas į kitą darbą ypatingais atvejais. Perkėlimas į kitą darbą prastovos atveju. Darbuotojo perkėlimas į kitą darbo vietą dėl sveikatos būklės. Darbuotojo perkėlimas į kitą darbo vietą dėl darbuotojo kaltės. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus savo gyvenime ieško darbo, o vėliau jį dirba. Baisu pagalvoti, kaip gali apgauti žmogų, kuris nėra saugomas Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisių. Todėl mums visiems yra svarbu žinoti darbo sutarties sąvoką, turinį, darbo sutarties rūšis ir jų ypatumus. Darbo sutartis yra darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties pasirašymas garantuoja, kad tiek darbuotojo tiek darbdavio teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje- nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju, suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises. Darbo santykius Lietuvoje reguliuoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 48-51 straipsniai.
Darbo tikslas: aptarti darbo teisę, darbo sutartį ir darbuotojo perkėlimą į kitą darbo vietą.
Darbo uždaviniai:
1.Apžvelgti darbo teisę.
2.Susipažinti su darbo sutartimis.
3.Išsiaiškinti darbuotojo perkėlimą į kitą darbo vietą.
Darbo teisė, kaip atskira teisės šaka, susiformavo labai vėlai. Darbo teisė - tai teisės šaka, kuri reguliuoja siaurai suprantamus visuomeninius darbo santykius ir glaudžiai su jais susijusius kitus visuomeninius santykius. Yra du klasikiniai teisinio reguliavimo metodai:
a) civilinis teisinis;
b) administracinis teisinis.
Civilinis teisinis metodas remiasi santykių dalyvių lygybe, savarankiškumu ir santykių dispozityvumu, tuo tarpu administracinis teisinis metodas remiasi teisinės apyvartos subjektų pavaldumu vienas kitam. Darbo teisėje taikomi ir civilinio teisinio, ir administracinio teisinio metodų būdai ir priemonės.
Darbo teisės objektas - visuomeniniai darbo santykiai. Tačiau darbo teisė reguliuoja
ne visus darbo santykius, o tik tokius, kai darbo jėgos panaudojimas tiesiogiai veikia jos turėtojo asmenybę. Darbo teisėje taikomi ir civilinio teisinio, ir adminisracinio teisinio metodų, būdai ir priemonės; pavyzdžiui, sudarydami darbo sutartį visuomeninių santykių subjektai yra lygiateisiai, o darbuotojas, įsitraukęs į darbą, tampa pavaldus jo organizatoriaus valiai. Tai įrodo, kad darbo teisės metodas turi ir viešosios, ir privatinės teisės metodų bruožų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-19
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.08 KB
Autoriusnetro
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teise (26) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą