Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Pamaininis darbas ir jo rūšys

Pamaininis darbas ir jo rūšys

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo laikas ir jo matai. Pagrindiniu darbo laiko trukmės matu yra darbo diena (pamaina). Darbo diena. Darbo pamaina. Darbo laiko rūšys. Normalus darbo laikas. Sutrumpintas darbo laikas. Ne visas darbo laikas. Viršvalandiniai darbai. Darbas naktį. Budėjimas. Išvados. Priedas.

Ištrauka

TYRIMO OBJEKTAS: Pamaininis darbas ir jo rūšys
TYRIMO TIKSLAS: Apibūdinti pamaininį darbą, jo sąvoką, išsiaiškinti ir apibūdinti jo rūšis.
UŽDAVINIAI: 1. Išsiaiškinta pamaininio darbo sąvoka.
2. Susipažinta su pamaininio darbo rūšimis.
3. Susipažinta su pamaininio darbo grafiku.
Jau nuo seno darbuotojų svajonė buvo mažinti darbo laiko trukmę, tačiau tik XIX a. pabaigoje pasiekė kai kurių teigiamų rezultatų. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 49 straipsnis, įtvirtindamas teisę į poilsį, kartu preziumavo ir darbo laiko trukmės teisinę reglamentaciją. Ji realizuota Darbo Kodekse.
Darbo laiko teisinė reglamentacija, dirbant pagal darbo sutartį, yra būtina, norint įtvirtinti reikiamą darbo matą, apriboti jo trukmę ir taip užtikrinti darbuotojui laiką pailsėti ir sugaištoms jėgoms atstatyti.
Darbo laikas – tai kalendorinio laiko dalis (nustatytos dienos, valandos), kurią darbuotojas laikydamasis organizacijoje numatytos vidaus darbo tvarkos, privalo dirbti jam pavestą darbą (LR darbo kodeksas, 142 str.).
Darbo laikas yra visuomeniškai būtino darbo matas. Jis yra normuojamas labai įvairiai (nustatomos išdirbio normos, darbuotojų skaičiaus normos ir kt.), tačiau jie visad susiję su darbo laiko trukme. Daugumai darbuotojų darbas normuojamas tik darbo laiku, nes kitų normavimo būdų jiems pritaikyti negalima. Tačiau kartais nustatyto darbo laiko trukmė nesutampa su konkretaus darbuotojo faktiškai dirbtu laiku. Faktiškas darbo laikas gali būti ilgesnis, nes darbuotojas dirbo viršvalandinius darbus, ir trumpesnis, nes darbuotojas pavėlavo į darbo vietą ir pan., už nustatytą darbo laiką. Tai įstatymų nustatyta darbo laiko trukmė (skaičiuojama valandomis ir minutėmis), kurią darbuotojai privalo dirbti per parą. Kasdieninė darbo laiko trukmė neturi viršyti 8 darbo valandų, neatsižvelgiant į tai, ar dirbama 6 darbo dienas ar 5 darbo diena per savaitę. Tai pagal darbo laiko normą nustatyta darbo laiko trukmė, kurią darbuotojai turi dirbti per parą pagal darbo grafiką arba darbo tvarkos taisykles. Darbuotojai keičiasi pamainomis tolygiai. Nėščių moterų ir moterų, turinčių iki dviejų metų amžiaus vaikų, negalima skirti dirbti į naktines pamainas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis409.72 KB
Autoriusvilavi
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJanina Petrauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pamaininis darbas ir jo rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Janina Petrauskienė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą