Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarčių rūšys (4)

Darbo sutarčių rūšys (4)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įžanga. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarčių rūšys. Neterminuota darbo sutartis. Terminuota darbo sutartis. Darbo sutarties termino nustatymas. Sezoninė darbo sutartis. Laikinoji darbo sutartis. Papildomo darbo ir antraeilių pareigų sutartis. Darbo sutartis su namudininkais. Patarnavimo sutartis. Kitų darbo sutarties rūšių ypatumai. Darbo sutarties vykdymas. Išvados.

Ištrauka

Sutartis yra viena reikšmingiausių priemonių jos šalių tam tikriems interesams suderinti. Jomis yra įforminami turtiniai ir kai kurie neturtiniai fizinių asmenų, juridinių asmenų bei fizinių ir juridinių asmenų santykiai. Sutartis yra operatyviausia ir lanksčiausia priemonė tarpusavio santykiuose, atspindinti jos šalių laisvą valią ir tikruosius ketinimus.
Skiriama įvairiausių paskirčių sutarčių. Aptarsiu darbo sutartis. Darbo sutartis sudaroma abiejų darbo sutarties šalių interesais ir atitinka jų suderintą valią. Darbo sutarties šalys yra darbuotojas ir darbdavys. Darbdavio pareiga yra suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygtą darbą, užtikrinti jam tinkamas darbo sąlygas bei atlygį. Darbuotojo pareiga yra laiku atlikti savo darbo funkcijas bei paklusti darbovietėje nustatytai darbo tvarkai. Jis neturi teisės be darbdavio sutikimo savo darbo pavesti atlikti kitam asmeniui.
Darbo sutarčių rūšys skirstomos į: neterminuotas, terminuotas, laikinąsias, sezonines, dėl papildomo darbo, antraeilių pareigų, su namudininkais, patarnavimo darbams ir kitas. Darbo sutarčių rūšių nustatymas ir jų diferencijuotas reguliavimas yra lanksčių darbo organizavimo formų apraiška, šiuolaikinės ekonomikos sąlygomis didinanti gyventojų užimtumą, įmonių ekonominį efektyvumą ir konkurenciją. Darbo sutartis – tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Darbo sutartis sudaroma abiejų darbo sutarties šalių interesais ir atitinka jų suderintą valią. Ji rodo teisinių darbo santykių sutartinį pobūdį, darbo savanoriškumo principą. Sutartiniai santykiai gali susiklostyti tik šalių susitarimu. Nesant abiejų teisinių darbo santykių šalių suderintos valios išraiškos, traktuoti darbo sutartį sudaryta ir suteikiančia šalims tam tikras teises bei nustatančia atitinkamas pareigas pagrindo nėra. Norint konstatuoti darbo teisinius santykius, turi būti nustatyti visi būtini darbo teisinių santykių požymiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-02-02
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.46 KB
AutoriusAiste
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasH. Šadžius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarciu rusys (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • H. Šadžius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą