Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Teismo praktika grąžinimo į darbą bylose

Teismo praktika grąžinimo į darbą bylose

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Bylų dėl atleidimo iš darbo pagal DK 129 straipsnį nagrinėjimo ypatumai. Darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, pagrindai. Pirmenybės teisė būti paliktam dirbti, kai mažinamas darbuotojų skaičius. Garantijos darbuotojų atstovams. Išvados.

Ištrauka

2003 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujajam Lietuvos Respublikos Darbo kodeksui ( toliau – DK) iš esmės reformuota darbo teisė, naujai sureguliuoti daugelis darbo santykių, DK normos nustato įvairias naujoves, naujai reguliuoja darbo sutarties nutraukimo tvarką.
Darbo sutartis yra viena pagrindinių asmens teisės į darbą įgyvendinimo teisinių formų. Jos socialinė ir ekonominė reikšmė yra labai didelė. Todėl būtina užtikrinti, kad darbo sutartis būtų nutraukta tik įstatymų numatytais pagrindais ir laikantis įstatymuose nustatytos darbo sutarties nutraukimo tvarkos. Darbo sutarties pasibaigimą reglamentuoja DK ketvirtasis skirsnis "Darbo sutarties pasibaigimas". Darbo sutarties pasibaigimo pagrindus nustato DK 124 straipsnis, kuriame numatyta, kad darbo sutartis pasibaigia ją nutraukus DK ir kitų įstatymų nustatytais pagrindais, likvidavus darbdavį be teisių perėmėjo ar darbuotojui mirus.
Darbo sutartys dažnai nutraukiamos darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės. Yra labai svarbu, kad tokius darbo sutarčių nutraukimus reglamentuojančios teisės normos būtų aiškinamos ir taikomos teisingai, kad darbuotojai būtų atleidžiami iš darbo tik esant teisėtam pagrindui ir laikantis nustatytos atleidimo iš darbo tvarkos. Naujajame DK atsisakyta baigtinio darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, pagrindų sąrašo ir įtvirtinta nuostata, leidžianti darbdaviui pačiam apsispręsti dėl darbo sutarties nutraukimo būtinumo ir konkrečių pagrindų. Tai yra viena iš svarbių darbo sutarties instituto naujovių, numatytų DK, kuri yra plačiau nagrinėjama šiame rašto darbe.
Rašant šį darbą, buvo remtasi DK, LR Civilinio proceso kodeksu (toliau – CPK), Lietuvos Aukščiausiojo Teismo senato 2003-12-29 nutarimu Nr.44 "Dėl Darbo kodekso normų, reglamentuojančių darbo sutarties nutraukimą darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (DK 129 straipsnis), taikymo teismų praktikoje", buvo analizuojamos Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys civilinėse bylose pagal darbuotojų ieškinius dėl neteisėto atleidimo iš darbo pagal Darbo kodekso 129 straipsnį ir grąžinimo į darbą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-30
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.34 KB
AutoriusDaina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teismo praktika grazinimo i darba bylose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą