Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ginčų rūšys

Darbo ginčų rūšys

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo ginčai. Darbo ginčų komisija. Darbo ginčų nagrinėjimas teismuose. Individualūs darbo ginčai. Kolektyviniai darbo ginčai. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos darbo kodekse, įsigaliojusiame nuo 2003 m. sausio mėn. 1 d. ir paskelbto laikraštyje "Valstybės žinios" 2002 Nr.64-2569, įtvirtinti darbo ginčų, kolektyvinės autonomijos, kolektyvinių derybų, savanoriškumo, sąžiningumo, šalių lygybės principai. Šiame kodekse svarbią vietą užima kolektyvinius darbo santykius reglamentuojančios nuostatos dėl individualių darbo ginčų, dėl kolektyvinių derybų ir kolektyvinių sutarčių sudarymo. Savaime suprantama, ten kur vyrauja sutartinai santykiai, dažnai kyla ir nesutarimai. Todėl Lietuvos Respublikos darbo kodeksas numato ir ginčų, kylančių iš kolektyvinės sutarties, sprendimo, sprendimų priėmimo, jų įgyvendinimo tvarką.
Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą darbo ginčai yra skirstomi į:
1. individualius darbo ginčus;
2. kolektyvinius darbo ginčus.
Pagal minėto kodekso nuostatas darbo santykių subjektų nesutarimai tampa darbo ginčais tada, kai yra nepatenkinami iškelti reikalavimai ir kai šiuos reikalavimus iškėlusi šalis inicijuoja darbo ginčą ir pareikalauja priimti abiem šalims priimtiną sprendimą, tarpusavio derybų metu arba pasitelkiant į pagalbą trečiuosius asmenis, įstatymų nustatyta tvarka. Iš to išplaukia išvada, kad kiekvienu atveju kilus nesutarimams susiduriama su dviem šio nesutarimo sprendimo stadijomis. Pirmiausiai iškeliami reikalavimai ir derybų pagrindu priimami sprendimai arba pasinaudojama tarpininko paslaugomis. Tokiu atveju nepavykus priimti sprendimo, tenkinančio abi suinteresuotas šalis, nesutarimai virsta darbo ginčais, kurie perduodami spręsti atitinkamiems, individualius ar kolektyvinius, darbo ginčus nagrinėjantiems organams.
LR darbo kodekse daug dėmesio skiriama ginčų šalių deryboms skatinti ir kilusiems nesutarimams spręsti kompromiso būdu. Jame įtvirtinta darbo santykių šalių teisė kilusį nesutarimą spręsti pasirenkant vieną iš alternatyvų, t.y., ginčą spręsti pasitelkiant tarpininko pagalbą, kreipiantis į darbo ginčų komisiją arba taikinimo komisiją arba galiausiai neradus bendro sprendimo, priimtino abiems pusėms, ginčą perduoti nagrinėti teismui.
Mano šio darbo tikslas yra išsamiau aprašyti darbo ginčus, jų sprendimo tvarką ir būdus, sprendimo priėmimo ypatumus, naudojantis pagrindiniu Lietuvos Respublikoje priimtu įstatymu, padedančiu spręsti ir reguliuoti ginčus susijusius su darbo santykiais, tai Lietuvos Respublikos darbo kodeksu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis21.85 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo gincu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą