Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Teisė į teisingą darbo apmokėjimą Europos socialinėje chartijoje ir jos realizavimas Lietuvoje

Teisė į teisingą darbo apmokėjimą Europos socialinėje chartijoje ir jos realizavimas Lietuvoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Europos socialinė chartija. Bendrieji Europos socialinės chartijos principai. Teisė į teisingą darbo apmokėjimą Europos socialinėje chartijoje. Lietuvos Respublikos teisės aktai reguliuojantys darbo santykius. Teisės aktai reguliuojantys darbo užmokestį. Tarptautinių sutarčių realizavimas Lietuvos Respublikoje užtikrinant teisę į teisingą darbo užmokestį. Išvados.

Ištrauka

Kalbant apie atlygį už darbą yra vartojamos skirtingos sąvokos: darbo užmokestis, apmokėjimas už darbą, atlyginimas už darbą, honoraras, autorinis atlyginimas ir panašiai. Darbo teisėje ši sąvoka formuluojama taip: darbo užmokestis – tai toks atlyginimas, kurį darbdavys moka darbuotojui, atliekančiam darbo funkcijas [ 3, 221 ]. Tai darbo teisinio santykio išraiška, prievolė, atsirandanti iš darbo santykių. Nors yra daug atvejų, kai darbas atliekamas nebūtinai esant teisiniams darbo santykiams. Ar tada galime teigti, kad darbuotojas gavo darbo užmokestį? Iš kokių teisinių santykių kyla prievolė mokėti už darbą? Konkretus pavyzdys yra civiliniai rangos (kai asmuo dirba savarankiškai), autoriniai ir panašūs santykiai, jie taip pat sukuria prievolę mokėti už darbą, tačiau šie mokėjimai darbo teisės požiūriu, nėra darbo užmokestis.
Darbo santykiuose kontaktuojančios pusės yra darbdavys ir darbuotojas, kurių teisės ir pareigos yra grindžiamos savais interesais, kurių yra vienas bendras – gauti materialinę naudą. Kadangi darbdavys vis dėlto yra santykio pusė kuri diktuoja sąlygas, atsiranda poreikis darbuotojui ginti savo teises.
Tik visiškos demokratijos ir socialinio teisingumo rėmuose įmanomas darbdavio ir darbuotojo kontaktas be incidentų. Kadangi visuomenė, tiek Lietuvos, tiek ir visos Europos stengiasi žengti demokratijos link, darbo santykiai yra nepaliekami nuošalyje. Ekonomiškai pajėgios valstybės, kuriose demokratiški ir kiek įmanoma teisingi, darbo santykiai jau turi gilesnes tradicijas, nei valstybės, kurios dar tik pradeda sekti jų pavyzdžiu, jungiasi bendram reikalui – padėti kitoms valstybėms ir šalinti negeroves savo viduje. Tuo tikslu kuriamos bendrijos, sąjungos ir kitokios formos junginiai, pasirašomi tarptautiniai dokumentai: sutartys, konvencijos, chartijos ir t.t. Visi šie veiksniai sudaro sąlygas greičiau siekti demokratiškesnių santykių valstybių vidaus politikoje, pasinaudoti patirtimi, kuri davė rezultatų.
Mano rašto darbo tikslas yra naudojantis norminiais teisės aktais (LR įstatymais, Tarptautinėmis konvencijomis), bei darbo teisės, kaip teisės šakos, teorinius aspektus analizuojančia literatūra, apžvelgti ir įvertinti, kaip yra įtvirtinta teisė į teisingą darbo apmokėjimą Europos socialinėje chartijoje ir kaip šios nuostatos įgyvendinamos Lietuvoje. Kadangi reguliuojančių darbo santykius teisės aktų Lietuvoje yra priimta itin daug apsiribosiu tik pagrindiniais įstatymais, kuriose įtvirtintos pamatinės nuostatos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis17.99 KB
AutoriusZilvinas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teise i teisinga darbo apmokejima Europos socialineje chartijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą