Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kolektyviniai darbo ginčai

Kolektyviniai darbo ginčai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kolektyviniai darbo ginčai. Kolektyvinių darbo ginčų rūšys. Kolektyvinių darbo ginčų nagrinėjimas. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Kolektyvinio poveikio priemonės. Streikas. Lokautas. Išvados.

Ištrauka

Kolektyviniai darbo ginčai – tai profesinės sąjungos ir darbdavio ar teisę sudaryti kolektyvines sutartis turinčių subjektų nesutarimai, atsiradę dėl darbo, socialinių ir ekonominių sąlygų nustatymo ar pakeitimo vedant derybas, sudarant ir vykdant kolektyvinę sutartį (interesų konfliktas), nepatenkinus šalių iškeltų ir Darbo kodekso nustatyta tvarka įteiktų reikalavimų.
Ginčai nėra vienodi, teisiniu požiūriu jie yra dvejopi: Faktiniai (materialūs) ir formalūieji (procesiniai) šiame darbe išskirsiu juos ir apibūdinsiu. Taip pat įvardinsiu kriterijus, pagal kuriuos darbo ginčai yra klasifikuojami. Pagrindinė klasifikacija, pagal subjektus dalyvaujančius darbo ginčuose, skiriami į: individualius ir kolektyvinius. Pagal nagrinėjančius subjektus, skiriami: teisminiai, administraciniai, paritetiniai ir arbitražiniai ginčai. Pagrindinė klasifikacija, turinti lemiamą teisinę reikšmę, yra ginčų skirstymas pagal turinį į: teisinius (ginčus dėl teisės) ir ekonominius (interesų konfliktus). Apžvelgus ginčų prigimtį ir ginčų rūšis bandysime juos spręsti. Pakalbėsiu apie kolektyvinių darbo ginčų prevenciją ir juos nagrinėjančias institucijas: taikinimo komisiją, darbo arbitražą ir trečiųjų teismą. Apie kolektyvinio poveikio priemones, kurių imasi viena ar kita šalis, nepavykus išspręsti nesutarimų (kolektyvinio ginčo) taikiu būdu. Kai tokios priemonės imasi darbuotojai, ji vadinama streiku, o kai darbdaviai – lokautu. Tačiau šie veiksmai yra išimtiniai. Nes toks kraštutinis "susidūrimas" neperžengiant įstatymų nustatytų ribų po to, kai išnaudotos visos taikios priemonės, mažina socialinę įtampą. Šalims suteikiama manevro teisė, tam tikru atžvilgiu pagyvinant socialinius santykius ir skatinant šalis ieškoti kompromiso.
Pagal darbo kodekso X skyrių " Kolektyvinių darbo ginčų reglamentavimas" 68 straipsnį. Kolektyvinis darbo ginčas yra įmonės profesinės sąjungos ir darbdavio ar teisę sudaryti kolektyvines sutartis turinčių subjektų nesutarimai, atsiradę dėl darbo, socialinių ir ekonominių sąlygų nustatymo ar pakeitimo vedant derybas, sudarant ir vykdant kolektyvinę sutartį (interesų konfliktas), nepatenkinus šalių iškeltų ir šio Kodekso nustatyta tvarka įteiktų reikalavimų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis14.97 KB
AutoriusMilda
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyviniai darbo gincai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą