Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės sąvoka, sistema, principai ir metodas

Darbo teisės sąvoka, sistema, principai ir metodas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės sąvoka. Darbo teisės sistema. Darbo teisės principai. Asociacijų laisvė. Laisvė pasirinkti darbą. Valstybės pagalba asmenims įgyvendinanti teisę į darbą. Darbo teisės subjektų lygybė. Saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų sudarymas. Teisingo mokėjimo už darbą principas. Visų formų priverstinio ir privalomo darbo draudimas. Darbo santykių stabilumas. Darbo įstatymų bendrumas ir jų diferenciacija pagal darbo sąlygas ir darbuotojų psichofizines savybes. Kolektyvinių derybų laisvė siekiant suderinti darbuotojų, darbdavių ir valstybės interesus. Darbo teisės metodas. Išvados.

Ištrauka

Siekiant šios srities teisę priartinti prie besikeičiančių visuomeninių santykių ir leisti jiems plėtotis 1991 metais atkūrus nepriklausomybę Lietuva be kitų teisės šakų turėjo reformuoti ir darbo teisę. Tinkama linkme, praeitame dešimtmetyje buvo priimti: Darbo sutarties, Darbo apmokėjimo, Atostogų, Kolektyvinių susitarimų ir sutarčių, Kolektyvinių darbo ginčų reguliavimo, Darbo ginčių nagrinėjimo, Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymai ir juos lydintys teisės aktai. Dėl politinių ir kitų priežasčių darbo įstatymai buvo dažnai keičiami, todėl neišvengta jų tarpusavio nesuderinamumo ir spragų. Daug neaiškumų liko priėmus juos lydinčius teisės aktus, ypač tuose, kuriuos patvirtino atitinkamų institucijų vadovai ar tarpžinybinės institucijos. Be to, vis dar galiojo atitinkamos tarybinio 1972 m. Darbo įstatymų kodekso nuostatos, kurių santykis su kitais darbo įstatymais ne visada buvo aiškus.
Todėl sekant kontinentinių valstybių pavyzdžiu, atsirado realus poreikis sisteminti Lietuvos darbo teisę, pritaikyti ją prie naujas sąlygas diktuojančios rinkos ekonomikos bei tarptautinių Lietuvos Respublikos įsipareigojimų.
Nuo 1992 m. siekiant parengti naująjį kodeksą buvo sudarytos kelios darbo grupės. Tačiau tik 2001 metų pabaigoje Vyriausybės sudaryta bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovaujama mokslininkų bei specialistų darbo grupė baigė rengti Darbo kodeksą, kuriam 2002 metų birželio 6 dieną pritarė Lietuvos Respublikos Seimas.
Nuo 2003 metų sausio 1 dienos įsigaliojo vieningas darbo teisės susistemintas šaltinis – Darbo kodeksas.
Darbas – tai žmogaus tikslinga veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų realizavimas siekiant gauti tam tikrų materialinių ar dvasinių gėrybių. Tik darbu sukuriamas visuomeninės gyvenimo ekonominis pagrindas (pamybos priemonės ir vartojimo daiktai). Darbas suteikia kiekvienam žmogui galimybę save realizuoti, rasti savo vietą ir pripažinimą tarp kitų žmonių.
Tokios apimties visuomeniniai santykiai darbo sferoje negali būti teisiškai nereguliuojami. Ši funkcija teisės sistemoje pavesta savarankiškai šakai – darbo teisei.
Darbo tesė – tai valstybės nustatytų ir taikomų teisės normų, reguliuojančių darbo santykius tarp darbuotojo ir darbdavio darbo darbo sutarties pagrindimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis40.55 KB
AutoriusDaiva
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises savoka sistema principai ir metodas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą