Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ginčų nagrinėjimas Lietuvos Respublikoje

Darbo ginčų nagrinėjimas Lietuvos Respublikoje

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kolektyviniai darbo ginčai. Reikalavimų iškėlimas ir nagrinėjimas. Ginčo sprendimas kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjančiose organuose. Streikas. Individualūs darbo ginčai. Ginčo nagrinėjimas darbo ginčų komisijoje. Ginčo nagrinėjimas teisme.

Ištrauka

2002 metų birželio 4 dieną buvo priimtas naujas LR darbo kodeksas. Iki šio kodekso priėmimo Lietuvoje galiojo 1972 metų Darbo įstatymų kodeksas bei po 1991 metų kovo 11 dienos priimti darbo įstatymai, kurie reglamentavo atskirus darbo teisės institutus – pvz., LR darbo sutarties įstatymas, LR darbo apmokėjimo įstatymas, LR kolektyvinių susitarimų ir kolektyvinių sutarčių įstatymas, LR kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymas ir pan.
Dėl daugybės įstatymų, reguliavusių atskiras darbo santykių sritis, daugelis darbo teisės normų nebuvo suderintos tarpusavyje, o tokiame darbo teisinių santykių reglamentavime buvo daug spragų.
Būtinybę reformuoti darbo santykių reglamentavimą taip pat lėmė ir Lietuvos Respublikos siekis tapti Europos Sąjungos nare bei Europos sutartimi, steigiančia asociaciją tarp Europos Bendrijų bei jų Šalių Narių, iš vienos pusės, ir Lietuvos respublikos, iš kitos pusės.
Taigi 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojantis Darbo kodeksas susistemino darbo santykius reglamentuojančius teisės aktus. Pagrindinis naujojo darbo kodekso tikslas – įteisinti socialinę partnerystę, t.y. darbuotojų ir darbdavių atstovų bei jų organizacijų, o tam tikrais atvejais ir valstybės institucijų tarpusavio santykių sistemą, kuria siekiama suderinti darbo santykių subjektų interesus.
Savo esme darbuotojų ir darbdavių interesai yra priešingi. Akivaizdu, kad tik suderinus darbuotojų ir darbdavių interesus, gali būti pasiektas socialinis susitarimas, išvengta socialinių konfliktų, o tuo pačiu pasiekta ir verslo ekonominė sėkmė.
Socialinė partnerystė yra ne tik kolektyvinių darbo teisinių santykių pagrindas, bet taip pat ir sėkmingų darbuotojus ir darbdavius patenkinančių individualių darbo teisinių santykių garantas.
Tačiau praktikoje neišvengiama konfliktų tiek kolektyviniuose, tiek individualiuose darbo santykiuose.
Nacionalinės teisės lygmenyje yra išskiriamos dvi darbo ginčų rūšys, besiskiriančios subjektų ypatybėmis:
1. Kolektyvinis darbo ginčas - ginčas dėl darbuotojų kolektyvo teisių gynimo;
2. Individualus darbo ginčas - ginčas dėl vieno darbuotojo ar jų grupės, veikiančių savo interesais ar individualių darbo sutarčių pagrindu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.04 KB
AutoriusNora
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo gincu nagrinejimas Lietuvos Respublikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą