Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Autorinės sutartys (2)

Autorinės sutartys (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti autorines sutartis. Autorinės teisės objektai. Autorinės teisės subjektai. Bendraautorystė. Autorių teisės į kolektyvinius kūrinius. Autorių teisių apsaugos ženklas. Autorių teisės. Autorių turtinių teisių paveldėjimas ir asmeninių neturtinių teisių saugojimo tvarka. Autorių teisių galiojimo terminas. Autorinės sutartys. Gretutinės teisės. Autoriaus teisių gynimas. Išvados.

Ištrauka

Autorių teisės normomis saugomos mokslo, literatūros ir meno kūrinių autorių teisės ir teisėti interesai, skatinama šios srities kūryba ir teisėtas jos rezultatų paskleidimas. Dabar yra daug galimybių itin sparčiai skleisti informaciją. Tai tobulos spausdinimo mašinos, įvairūs dauginimo įtaisai, garso ir vaizdo įrašų technika ir pagaliau elektroninės skaičiavimo mašinos bei kompiuterių sistemos, kino filmai. Tai sudaro palankias sąlygas be tik susipažinti su mokslo, literatūros ir meno kūriniais, artistų vaidyba, radijo ir televizijos programomis, bet ir pažeidinėti šių kūrinių teises ir teisėtus interesus. Todėl mokslo bei technikos revoliucija verčia peržiūrėti ir tobulinti autorių teisės ir gretutines teisės normas.
Darbo tikslas: išanalizuoti autorines sutartis.
Darbo uždaviniai:
aptarti autorinių sutarčių bendrąsias nuostatas;
išanalizuoti autorinės teisės ypatumus.
Autorinės teisės objektai - tai originalūs literatūros, mokslo ir meno kūriniai, kurie yra kūrybinės veiklos rezultatas, išreikštas kokia nors objektyvia forma. (Išreikštas objektyvia forma – atsiskyręs nuo autoriaus).
Autorinės teisės objektai: knygos, brošiūros, straipsniai, dienoraščiai, kompiuterių programos (išreikštos bet kuria kalba ir bet kokia forma, įskaitant pradinę projektinę medžiagą) ir kiti literatūros kūriniai, kalbos, paskaitos, pamokslai ir kiti žodiniai kūriniai, rašytiniai ir žodiniai mokslo kūriniai, dramos, muzikiniai dramos, pantomimos, choreografijos ir kiti sceniniam atlikimui skirti kūriniai, taip pat scenarijai ir scenarijų planai, muzikos kūriniai su tekstu arba be teksto; audiovizualiniai kūriniai ,skulptūros, tapybos bei grafikos darbai, monumentalioji dekoratyvinė dailė, kiti dailės kūriniai, taip pat scenografijos kūriniai, fotografijos kūriniai ir kiti analogiškais fotografijai būdais sukurti kūriniai, architektūros, taikomosios dailės kūriniai ir kiti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis27.73 KB
AutoriusRytka
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAlina Lajienė
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Autorines sutartys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Alina Lajienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą