Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbdavio teisinė padėtis streiko metu

Darbdavio teisinė padėtis streiko metu

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Darbo ginčai, sąvoka ir klasifikavimas. Darbo ginčai – socialinių konfliktų rūšis. Darbo ginčų rūšys ir priežastys. Kolektyviniai darbo ginčai. Kolektyvinių ginčų samprata ir požymiai. Kolektyvinių darbo ginčų pradžia. Kolektyvinių darbo ginčų sprendimas. Streikas, jo rūšys, bruožai, apribojimai. Darbdavio teisinė padėtis. Darbdavys kaip darbo teisės subjektas. Darbdavys (darbdavių organizacija) — kolektyvinių darbo ginčų šalis. Darbdavys streiko metu. Darbdaviui draudžiami veiksmai paskelbus streiką. Darbuotojai ir darbdaviai streiko situacijoje, reglamentavimas ir praktika. Išvados ir rekomendacijos.

Ištrauka

Teisinė atsakomybė – tai vienas iš svarbiausių teisės institutų. Teisinėje literatūroje nėra vieningo požiūrio į šį teisės institutą: vieni pripažįsta tik negatyviąją teisinę atsakomybę, kiti išskiria ir pozityviąją teisinę atsakomybę . Darbe aptariamos sąlygos, kurios yra būtinos, kad teisinė atsakomybė galėtų atsirasti ir išsamiai nagrinėjamą teisės pažeidimą – vieną teisinės atsakomybės atsiradimo pagrindų, dėl kurio teorijoje yra susiformavusi vieninga nuomonė. Taip pat svarbu aptarti ir šio teisės instituto – teisinės atsakomybės paskirtį, tikslus bei funkcijas. Teisinės atsakomybės realizavimas yra pagrįstas įvairiais principais. Teisinės atsakomybės principai – tai vertybės, nuostatos, kurios egzistuoja objektyvioje tikrovėje, ir kuriomis yra grindžiama teisinė atsakomybė. Atsižvelgiant į vardinamas problemas, kurios lėmė temos pasirinkimą, darbo tikslas yra kartu ir paprastas, ir be galo sudėtingas. Paprastas, nes principas "savaime suprantamas" ir sudėtingas, nes "savaime suprantamus" veiksnius sunku išversti į teisinę kalbą.
Norint teisingai išsiaiškinti šio principo esmę pirmiausia reikia išnagrinėti principo atsiradimo priežastis. Visuomenės pokyčiai neatsiranda "iš niekur", visada yra tam tikras variklis, tam tikra priežastis, kuri priverčia visuomenę pasikeisti, sukurti naują institutą ar panaikinti seną, jau atgyvenusį. Mano darbo tyrimo objektas vienas iš teisės institutų – darbdavio teisinė atsakomybė, kuri yra priemonė padedanti užtikrinti visuomenėje teisėtą elgesį, ryžtingai, efektyviai užkirsti kelią teisės pažeidimams. Tokiu būdu bus apžvelgti pagrindiniai turinio elementai, tačiau taip pat svarbu išnagrinėti šio įtvirtinimo variantus šiuolaikiniame pasaulyje.
ir būtų išsiaiškinti tą tikrąjį teisinės atsakomybės principo turinį, išspręsti iškeltą problemą. Dabartinėje Lietuvoje ypač svarbu teisingai suvokti lygybės įstatymui principą, esančią teisinę padėtį, jo taikymo subtilumus, nes atvirkštinis variantas neleistų teisingai įvertinti ar piliečio teisės konkrečiu atveju yra pažeidžiamos, ar ne.
Streikas yra nukreiptas ne tik prieš darbdavį, bet prieš visą visuomenę, kuri susijusi su streikuojančiais darbuotojais darbo pasidalijimo saitais. Būtent todėl streikuoti yra taip patrauklu ir taip nenaudinga būti kitoje pusėje. Todėl būtina išnagrinėti klausimus susijusius su abiem šalimis, kad parinkti klausimai ir jų sprendimai būtų naudingi bei aktualūs teigiamai.
Rašto darbui atlikti buvo naudojamasi Lietuvos Respublikos darbo kodeksu, taip pat šio kodekso komentaru, Mykolo Riomerio universiteto Jurisprudencija, Lietuvos Respublikos Kolektyvinių ginčų reguliavimo įstatymu, Tiažkijus V., Petravičius R., Bužinskas G. išleistu "Darbo teisė", Tiažkijus V. "Darbo Teisė. Teorija ir praktika", Petrylaitė. D. "Teisės samprata ir požymiai", Dambrauskas A., Nekrašas V., Nekrošius I. "Darbo teisė" vadovėliu bei Lietuvos Respublikos teismų praktika.
Darbe aptariama darbdavio teisinės atsakomybės samprata, jos rūšis. Tačiau pagrindinis dėmesys bus skirtas teisinei atsakomybei, analizuojant literatūrą pagal pasirinktą temą, parodant nagrinėjamos problemos skirtumus, atskirų autorių nuomones.
Darbo uždaviniai yra išnagrinėti kaip vyksta darbo ginčai, kas už ką atsakingas, kam koks vaidmuo šiame procese tenka, kokia teisinė atsakomybė ir kaip reglamentuojama darbdavio teisinė atsakomybė streiko metu, kaip tai gali būti sprendžiama, kokie klausimai kyla esant šiai padėčiai, bei kokia galima argumentacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis43.8 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasIrina Mečkauskienė
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbdavio teisine padetis streiko metu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Irina Mečkauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą