Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Atleidimas iš darbo dėl darbuotojo kaltės

Atleidimas iš darbo dėl darbuotojo kaltės

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Darbo drausmė. Samprata. Drausminė atsakomybė. Drausminės nuobaudos ir jų skyrimo tvarka. Darbo sutarties nutraukimas dėl darbuotojo kaltės. Pakartotinas darbo drausmės pažeidimas. Šiurkštus darbo drausmės pažeidimas. Neleistinas elgesys su lankytojais ar interesantais arba kiti veiksmai, tiesiogiai pažeidžiantys žmonių konstitucines teises. Valstybės, tarnybos, komercinių ar technologinių paslapčių atskleidimas arba jų pranešimas konkuruojančiai įmonei. Dalyvavimas veikloje, kuri pagal įstatymų, kitų norminių teisės aktų, darbo tvarkos taisyklių, kolektyvinių ar darbo sutarčių nuostatas nesuderinama su darbo funkcijomis. Pasinaudojimas pareigomis siekiant gauti neteisėtų pajamų sau ar kitiems asmenims arba dėl kitokių asmeninių paskatų, taip pat savavaliavimas ar biurokratizmas. Moterų ir vyrų lygių teisių pažeidimas arba seksualinis priekabiavimas prie bendradarbių, pavaldinių ar interesantų. Atsisakymas teikti informaciją, kai įstatymai, kiti norminiai teisės aktai ar darbo tvarkos taisyklės įpareigoja ją teikti, arba šiais atvejais žinomai neteisingos informacijos teikimas. Veikos, turinčios vagystės, sukčiavimo, turto pasisavinimo arba iššvaistymo, neteisėto atlyginimo paėmimo požymių, nors už šias veikas darbuotojas ir nebuvo traukiamas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn. Tai, kad darbuotojas darbo metu darbe yra neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, išskyrus atvejus, kai apsvaigimą sukėlė įmonėje vykstantys gamybos procesai. Neatvykimas į darbą be svarbių priežasčių visą darbo dieną (pamainą). Atsisakymas tikrintis sveikatą, kai tokie patikrinimai darbuotojui yra privalomi. Kiti nusižengimai, kuriais šiurkščiai pažeidžiama darbo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Atleidimai iš darbo visuomet buvo skaudi tema visuomenėje. Bet pastaruoju metu, giliausios ekonominės krizės po nepriklausomybės atkūrimo laikais, ši tema tapo viena iš dažniausiai minimų visuose socialiniuose sluoksniuose – nuo valdžios atstovų iki eilinių piliečių. Ne išimtis ir Lietuvos teismai, Darbo inspekcija ir kitos su darbo santykiais susijusios institucijos. Jas 2009-2010 metais užgriuvo ištisa atleistų ar atleidžiamų darbuotojų bei jų darbdavių klausimų, pretenzijų, skundų ir ieškinių, susijusių su atleidimais iš darbo, lavina.
Tikėtina, jog ši masinė psichozė iš dalies buvo ne tik darbuotojų, bet ir darbdavių itin menko pamatinių darbo teisės aktų ir reglamentų supratimo lygio arba nežinojimo pasekmė. Savo funkcijų prognozuojamai neatliko ir labai silpnai išsivysčiusios Lietuvos profesinės sąjungos, įprastai skirtos atlikti savotiškos "oro pagalvės" funkciją darbuotojo ir darbdavio santykių "avarijos" ar incidento (konflikto) metu.
Tuo tarpu tokio didelio skaičiaus bylų, susijusių su ginčais dėl atleidimo iš darbo teisėtumu, teismuose galėjo ir nebūti, jei darbdaviai laikytusi Darbo kodekso nuostatų, deramai vertintų savo atsakomybę ir įsipareigojimus darbuotojams, o pastarieji žinotų ir laiku prisimintų bent elementarias savo teises ir pareigas darbo santykiuose su darbdaviu.
Šiame referate apžvelgsime Darbo kodekso nuostatas ir kitus aspektus, susijusius su atleidimais iš darbo dėl paties darbuotojo kaltės, t.y. dėl darbuotojų padarytų darbo drausmės pažeidimų. Tuo tikslu pradėsime nuo pačios darbo drausmės sampratos; panagrinėsime drausminės atsakomybės, drausminių nuobaudų bei jų skyrimo tvarką; detaliau pakomentuosime darbo drausmės pažeidimus, ypač šiurkščius atvejus; taip pat pristatysime keletą pavyzdžių iš teismų praktikos – ištraukas iš nutarčių, priimtų bylose, atitinkančiose šio referato tematiką.
Darbo drausmė užtikrinama vadinamuoju "saldainio ir lazdos" principu – skatinimu ir drausminės atsakomybės (drausminių nuobaudų) taikymu.Už gerą darbo pareigų vykdymą, našų darbą, geros kokybės produkciją, ilgalaikį ir nepriekaištingą darbą, taip pat už kitus darbo rezultatus darbdavys gali skatinti darbuotojus (pareikšti padėką, apdovanoti, premijuoti, suteikti papildomų atostogų, pirmumo teise pasiųsti tobulintis ir kt. Kai neveikia skatinimas, taikomos nuobaudos, apie kurias kalbėsime vėliau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis51.38 KB
Autoriusandrius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDaiva Petrylaitė
Švietimo institucijaVilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Atleidimas is darbo del darbuotojo kaltes [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • Daiva Petrylaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą