Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimo sąlygos ir apribojimai

Darbo sutarties nutraukimo sąlygos ir apribojimai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties pasibaigimo (nutraukimo) samprata. Darbo sutarties pasibaigimas (nutraukimas). Darbo sutarties pasibaigimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva kai nėra darbuotojo kaltės. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva dėl darbuotojo kaltės (be įspėjimo). Darbo sutarties nutraukimas esant kitoms priežastims. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai. Išvados.

Ištrauka

Darbas - tai viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų šių dienų pasaulyje. Šiandien beveik visame pasaulyje vyrauja demokratija bei socialinė laisvė, todėl labai svarbu, jog žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą. Tai taip pat reiškia, kad kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį ir atostogas, teisingą apmokėjimą bei socialinę apsaugą nedarbo atveju. Reikėtų neužmiršti, jog šiais laikais būtina, kad lygios galimybės darbui gauti būtų atitinkamos, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos ar kitų, su darbo rezultatais nesusijusių, savybių. Valstybė turi griežtai apibrėžti darbuotojo ir darbdavio pareigas ir teises, kad užkirstų kelią nelegaliam ir priverčiamam darbui.
Kas yra darbo sutartis? Darbo sutartis - tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas dėl tam tikro darbo pagal darbovietėje nustatytą vidaus darbo tvarką ir susitarto užmokesčio už jį. Pagal darbo sutarties įstatymą: darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas. Šiuo susitarimu tiek darbuotojas įsipareigoja darbdaviui, tiek darbdavys darbuotojui. Reikia nepamiršti, jog tokios sutarties surašymas garantuoja, kad abiejų šalių interesus ir teises gina Lietuvos Respublikos įstatymai. Nuo 2003m. sausio 1d. įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos darbo Kodeksas, kurio XII-ame skyriuje pateiktos darbo sutarties sudarymo, jos vykdymo, keitimo bei nutraukimo (pasibaigimo) teisės normos . Šiame darbe plačiau panagrinėsime ir susipažinsime su darbo sutarties pasibaigimo pagrindais.

Darbo objektas:
Visos darbo nutraukimo sąlygos bei apribojimai.

Darbo tikslas:
Sužinoti bei išsiaškinti visas darbo sutarties pasibaigimo (nutraukimo) sąlygas bei apribojimus pateiktus LR Darbo kodekse, įsigilinti į atskirus straipsnius.

Darbo uždaviniai:
• Suvokti, darbo sutarties pasibaigimo sampratą;
• Sužinoti, kas įeina į darbo sutarties sąvoką;
• Atskleisti, kokios gali būti darbo sutarties nutraukimoformos;
• Pateikti priežastis, kurioms esant gali būti nutraukta darbo sutartis;
• Apžvelgti darbo sutarties nutraukimo tvarką ir apribojimus.

Tyrimo metodika.
Siekant sužinoti bei suprasti darbo sutarties nutraukimo sampratą, tvarką bei apribojimus, buvo atlikta mokslinė literatūros analizė, apibendrinimas ir palyginimas.

Naudota literatūra:
Darbe naudota mokslinė literatūra, straipsniai bei interneto šaltiniai.

Darbo struktūra ir apimtis:
Darbą sudaro įvadas, 3 pagrindinės dalys ir išvados. Pagrindinė darbo medžiaga surašyta į 16 puslapių, Panaudotos literatūros sąrašą sudaro 6 šaltiniai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis33.78 KB
AutoriusJustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojasdoc. G. Žilinskas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimo salygos ir apribojimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • doc. G. Žilinskas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą