Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Atostogų samprata ir jų suteikimo tvarka

Atostogų samprata ir jų suteikimo tvarka

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Atostogų rūšys. Kasmetinės atostogos. Kasmetinės minimaliosios atostogos. Kasmetinės pailgintos atostogos. Kasmetinės papildomos atostogos. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Tikslinės atostogos. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Kūrybinės atostogos. Atleidimas nuo darbo valstybinėms arba visuomeninėms pareigoms atlikti. Nemokamos atostogos. Išvados.

Ištrauka

Konstitucijoje įtvirtinta nuostata: "Kiekvienas dirbantis žmogus turi teisę turėti poilsį ir laisvalaikį, taip pat kasmetines mokamas atostogas" yra principinė. Ji detalizuojama įstatymuose ir kituose norminiuose aktuose.
Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Taip LR darbo kodeksas apibrėžia kasmetinių atostogų sąvoką. Šiame darbe aptarsiu kokios yra atostogų rūšys, kada ir kokia tvarka jos gali būti suteikiamos, paminėsiu skirtumus kurie atsirado nuo 2003 m. sausio 1 d. įsigaliojus LR darbo kodeksui.
Darbo tikslas – apibrėžti atostogų sąvoką, bei išaiškinti jų suteikimo tvarką.
Darbo uždaviniai: aptarti kasmetinių ir tikslinių atostogų suteikimo tvarką bei užmokestį, apžvelgti LR DK atsiradusias atostogų naujoves.
Tyrimo metodas – įstatymų, teisės aktų analizė.
Ankščiau atostogų tvarką reglamentavo 1991 m. gruodžio 17d. LR atostogų įstatymas, tačiau priėmus naująjį LR darbo kodeksą nuo 2003 m. sausio 1 d. neteko galios. LR darbo kodeksas pagrindinis įstatymas reglamentuojanti atostogų sąvoką bei jų suteikimo tvarką, juo ir vadovausiuosi rašant ši darbą.
Pagal LR darbo kodekso 164 str. ( toliau LR DK) yra skiriamos kasmetinė ir tikslinės atostogos. Pastarosios tradiciškai aptariamos prie poilsio laiko, tačiau praktiškai jos suteikiamos ne darbuotojo poilsio laikui pailginti, o esant įvairioms aplinkybėms, konkrečiai apibrėžtam tikslui. Šiame darbe aptarsime kasmetinių ir tikslinių atostogų rūšis, jų suteikimo tvarka bei LR DK esančias šių atostogų reglamentavimo naujoves. Kasmetinį poilsį sudaro švenčių dienos, tikslinės atostogos ir kasmetinės atostogos, kaip pagrindinė kasmetinio poilsio dalis.
Kaip jau minėta įvade LR darbo kodekso 165 str. 1 d. apibrėžia kasmetinių atostogų sąvoką. Kasmetinės atostogos – tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį.
Kasmetinės atostogos yra( LR DK 165 str. 2 d. ):minimalios,pailgintos, papildomos.
Dirbantiems ne visą darbo laiką kasmetinės atostogos netrumpinamos. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.43 KB
AutoriusROBERTA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Atostogu samprata ir ju suteikimo tvarka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą